Sözcü Plus Giriş

Unutulmaz filmin o sahnesi 2 kez gerçek oldu!

Son dönemde insan kaçakçılığı olaylarında sıkça yaşanan ’Banker Bilo’ sahnesi Artvin’de 3 gün içinde ikinci kez gerçek oldu.

Güncellenme: 14:48, 02/02/2018
Unutulmaz filmin o sahnesi 2 kez gerçek oldu!

Şener Şen ve İlyas Salman'ın başrollerini oynadığı 'Banker Bilo' filmindeki 'Maho' karakteri, köylüleri Almanya yerine İstanbul'a bırakırken, aynı sahne İstanbul'a gitmek Türkiye'ye yasadışı yollarla giren 37 Afganistan, 7 Pakistan ve 2 Bangladeş uyruklu toplam 46 şahsın başına geldi. Kaçak Afgan, Pakistanlılar ve Bangladeşliler İstanbul diye Artvin otogarına bırakıldı.

multeci

Edinilen bilgiye göre, İran üzerinden yurda kaçak yollarla girdiği tespit edilen 46 kaçak, İstanbul'a gitme amacıyla insan kaçakçılarının tuzağına düştü. Erzurum üzerinden Artvin'e ulaşan kaçaklara İstanbul ‘a geldikleri söylenerek Artvin Şehirlerarası Otobüs Terminaline bırakıldılar. Terminale sığınan kaçaklar Artvin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan yabancı uyruklu vatandaşlar Afganistan ve Pakistan'dan İstanbul'a için kendilerinden para toplandığını dile getirdiler.

 

Türkiye'ye iş bulup çalışmak için geldiklerini dile getiren Muhammed Selim isimli Afgan vatandaş “Biz Türkiye'ye ekmek parası kazanmak için geldik. Bizim oralarda iş güç yok. İran üzerinden Ağrı'ya, Ağrı'dan da İstanbul'a gitmek için yola çıktık ama bizi buraya bıraktılar” ifadelerini kullandı.

Gözaltına alınan yabancı uyruklu vatandaşların işlemleri tamamlandıktan sonra sınırdışı edileceği öğrenildi.

İHA

Yayınlanma Tarihi:13:14,