Sözcü Plus Giriş

Usta yazar Özdil’den Diyanet’e Atatürk tepkisi!

Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil, Cuma Hutbesi'nde ölümünün 80. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yer vermeyen Diyanet İşleri Başkanlığı'na sert tepki gösterdi. Özdil, "Mustafa Kemal'i yok sayan imamın arkasında namaz kılınmaz" dedi.

Sozcu.com.tr
21:28 -

Türkiye’nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar’ın sunduğu ‘Halk Arenası’ yine gündeme damgasını vuruyor.

İLGİLİ HABERYılmaz Özdil: Bir toplumu insanlıktan çıkarmaya çalışıyorlarYılmaz Özdil: Bir toplumu insanlıktan çıkarmaya çalışıyorlar 10

Bu hafta programın konuğu olan Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarı olmasının yanı sıra, kitapları da satış rekorları kıran Yılmaz Özdil, Cuma Hutbesi’nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümü olan 10 Kasım’a yer vermeyen Diyanet’e tepki gösterdi.

İLGİLİ HABERYoğun istek üzerine Yılmaz Özdil yine Halk Arenası'nda!Yoğun istek üzerine Yılmaz Özdil yine Halk Arenası'nda!

“MEHMET RIFAT BÖREKÇİ’NİN FETVASI DİNLENSİN”

Atatürk’ün önemine vurgu yapan Özdil, “Bu ülkenin şeyhülislamı, Kuvâ-yi Milliyeciler için idam fermanı çıkarıyor ve bu tabloyu değiştiren Mustafa Kemal Atatürk’ü bu ülkenin bugünkü diyaneti yok sayıyor. Bence yapılması gereken şudur. Ben bir Atatürkçü, bir Kemalist ve bir Kuvâ-yi Milliyeci olarak, Mehmet Rıfat Börekçi’nin fetvasının dinlenmesi taraftarıyım. Mustafa Kemal’i yok sayan imamın arkasında namaz kılınmaz” dedi.

İLGİLİ HABERCuma hutbesinde Atatürk yine yok!Cuma hutbesinde Atatürk yine yok! 1İLGİLİ HABERUğur Dündar'ı duygulandıran anlar!Uğur Dündar'ı duygulandıran anlar! yilmaz-ozdil-2İLGİLİ HABERYılmaz Özdil'den dikkat çeken 'Andımız' açıklamasıYılmaz Özdil'den dikkat çeken 'Andımız' açıklaması
Son güncelleme: 00:58 10.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more