Sözcü Plus Giriş

Uyanık esnaf çeteyi çökertti

İstanbul'da oto kiralamacıları canından bezdiren çete bir esnafın dikkati sayesinde çökertildi. Polise teslim edilen çete üyeleri mahalle sakinleri ve esnaf tarafından linç edilmek istendi. Kalabalığı biber gazıyla dağıtan polis şüphelileri emniyete götürdü. Adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sozcu.com.tr
14:56 -
Uyanık esnaf çeteyi çökertti

İstanbul’da sahte kimlik ve evraklarla oto kiralamacıları hedef alan çete bir oto kiralamacının dikkati sayesinde çökertildi. İstanbul genelinde hizmet veren oto kiralama firmalarına sahte evrak ve kimlikle başvuran çete üyeleri kiraladıkları araçları parçalayarak değerinin altında fiyatlarla piyasaya sürüyordu. Bir çok firmayı bu yolla zarara uğratan çete son işinde yakayı ele verdi.

KİMLİKTEN ŞÜPHELENİP ARAŞTIRDI

Önceki gün Ümraniye’de yaşanan olayda, çete üyelerinin sunduğu evrak ve kimlikten şüphelenen oto kiralama firması sahibi M.A.G. çete üyelerini oyalayarak kimliklerini araştırmaya başladı. Kimliklerin fotoğraflarını başaka oto kiralama firmalarına da yollayan M.A.G. şahısların dolandırıcı olduğunu bilgisini aldı. Şahısları oyalayan M.A.G. bir yandan da polisle irtibata geçti. Bu sırada yakalanacaklarını anlayan çete üyeleri olay yerinden kaçmak istedi. Esnaf ve mahalle sakinleri tarafından bir dükkana kapatılan şahıslar daha sonra olay yerine polis ekiplerine teslim edildi.

LİNÇTEN POLİS KURTARDI

Bu sırada şahıslar tarafından dolandırılan bazı oto kiralama firmalarının sahipleri de çetenin yakalandığını öğrenip olay yerine geldi. Çete tarafından dolandırıldıklarını iddia eden bazı şahıslar ekip otolarına bindirilmeleri sırasında çete üyelerini darp etmeye çalıştı. Polis kalabalığı biber gazıyla dağıtıp çete üyelerini yoğun güvenlik önlemi altında emniyete götürdü. Buradaki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şahıslar çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

 

Son güncelleme: 15:04 19.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more