‘Uyanış’ filmi yönetmeni FETÖ’cü derneğe üye olmuş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başına silah dayandırılmasının canlandırıldığı sahnelerin yer aldığı 'Uyanış' filminin yönetmeni Ali Avcı’nın FETÖ’nün Kimse Yok mu Derneği üyesi olduğuna dair belge dava dosyasına girdi.

‘Uyanış’ filmi yönetmeni FETÖ’cü derneğe üye olmuş

İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada “Silahlı Terör Örgütü yöneticiliği” suçundan yargılanan sanık Ali Avcı, adı geçen derneğe üye olmadığını savundu.

Ali Avcı tutuklu yargılanıyor.

Ali Avcı tutuklu yargılanıyor.

“DERNEK ÜYELİĞİM YOK, SAHTE İMZA”

Malatya Dernekler İl Müdürlüğünden gelen yazının dava dosyasına girdiğini ifade eden mahkeme başkanı yazıya göre sanığın kapatılan Kimse Yok Mu Derneğine üyeliğinin bulunduğunu söyledi.

“Benim böyle bir imzam yok. Hayatımda böyle bir imza atmadım” diyen sanık Avcı, söz konusu imzanın dernek genel kurulunda çoğunluğu sağlamak için atılmış sahte bir imza olabileceğini öne sürdü.

FRAGMAN İZLETİLDİ

FETÖ ile bir ilgisinin olmadığını iddia eden sanık Avcı, “2011 yılından sonra FETÖ ile herhangi bir temasım olmadı. FETÖ benim ticari itibarımı bitirmek istedi” dedi.

Sanık avukatının talebi üzerine davaya konu olan film fragmanı da duruşmada izletildi. Mahkeme ayrıca bu duruşmaya katılmayan tanık Fatih Metin’in zorla getirilmesine karar verdi.

Sanığın tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...