Uyuşturucu çetesinden polis çıktı

İstanbul Polisi'nce düzenlenen 2 ayrı operasyonda İran'dan Avrupa'ya giden bir TIR'da hurma ve helva kutularında eroin ele geçirildi. Diğer operasyonda ise Makedonya'dan gelen bir kamyonetin kasasına zulalanmış Skunk, dedektör köpek tarafından bulundu. Operasyonlarda yakalanan şüphelilerden biri emekli Hırvat Narkotik Polisi çıktı.

Uyuşturucu çetesinden polis çıktı

Her iki operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Ilk operasyon 17 Mayıs’ta Silivri’de gerçekleştirildi. Istanbul Narkotik Polisi (İNP) ekipleri, Hırvatistan plakalı bir araçta uyuşturucu olabileceği bilgisi üzerine harekete geçti. Makedonya’dan gelen kamyonet, Silivri’de düzenlenen operasyonla durduruldu. Araçta ön aramalarda bir şey bulunamadı. Bunun üzerine devreye uyuşturucu bulma eğitimli “Dedektör köpek” girdi. Dedektör köpek kamyonetin kasasının üst kısmına tepki verdi. Bunun üzerine plastik tente falçatayla kesildi. Gizli bir bölme olduğu anlaşılınca, açılan bölümde, 310 kilo Skunk ele geçirildi.
_20180523_105943

NARKOTİK POLİSİ ÇIKTI

Operasyonda gözaltına alınan M.Z.’nin Hırvat Narkotik Polisi olduğu iddia edildi. Gözaltına alınan M.Z.’nin emekli olduktan sonra 6 ay Afganistan’da silahlı güvenlik görevlisi olarak çalıştığı anlaşıldı.

_20180523_100239

130 KİLO EROİN

İkinci operasyon ise 20 Mayıs’ta Pendik’te düzenlendi. İNP ekipleri İran’dan gelen ve Avrupa’ya giden bir TIR’dan şüphelendi. Bunun üzerine TIR durduruldu. Sürücü B.M., yükün Ramazan kumanyalarına konulmak üzere hazırlanmış helva ve hurma olduğunu söyledi. Savcılıktan alınan izinle TIR’ın kapağı açıldı. Dedektör köpekle yapılan aramalarda hurma ve helva pakerlerinin bazılarında eroin olduğu belirlendi. TIR sürücüsü gözaltına alındı. El konulan paketlerde 130 kilo Eroin ele geçirildi.

İKİSİ DE TUTUKLANDI

Her iki operasyonda gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. işlemleri tamamlanan şüpheliler sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

_20180523_100025

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...