Uzayıp giden ‘tahlil’ kuyruğu…

Sözcü'nün özel hastanelerde dönen acil servis oyunlarını belgeleyen haber dizisi vatandaş tarafından büyük ilgi gördü. Özel hastanelere acil olarak giden vatandaşlar "bizi de kandırıp para aldılar" diye tepki gösterirken, devlet hastanelerine gidenler de "halimizi görün" diye fotoğraf ve video gönderiyor. ""Her şey bu kan tüpünü almak için. Sonra bir de kan vermek için sıraya giriyoruz" diye vatandaşın gönderdiği fotoğraftaki kuyruk, talih kuşu milli piyango kuyruğunu geçmiş.

Uzayıp giden ‘tahlil’ kuyruğu…

Sağlık sistemindeki devrim döneminde oluşan kuyruk, yılbaşı ikramiyesi için sıraya girenleri geçmiş görünüyor. Sol taraftaki fotoğrafta tahlil sırası bekleyenler, sağ taraftaki fotoğrafta Eminönü’ndeki milli piyango bayiinin önünde talih bekleyenler var.

Sözcü’nün “Acil Servis” dosyasını açmasının ardından vatandaş 0549 807 27 99 numaralı Sözcü Gazetesi WhatsApp İhbar Hattı’nı mesaj yağmuruna tuttu. İhbar Hattı’na Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden iki fotoğraf gönderen vatandaş “Her şey bu kan tüpünü almak için. Sonra bir de kan vermek için sıraya giriyoruz” diyor.

FOTO: SÖZCÜ

FOTO: SÖZCÜ

HAYDARPAŞA NUMUNE DE NUMUNE SIRASI

Vatandaşın ihbar hattına yolladığı fotoğrafta kuyruğun ne başı ne de sonu belli değil. Hastaların sitemi ise kan vermek için iki kez sıraya girmek. Uzun süre sırada bekleyen vatandaş önce kan tüpüne ulaşıyor. Aldıkları tüple bu kez kan verme sırasına girenler yine uzun bir bekleyişten sonra kan örneklerini verebiliyor.

 

SONUÇLAR ERTESİ GÜNE KALIYOR

Uzun kuyruğu aşıp öğleden önce kan verebilenler tahlil sonuçlarını öğleden sonra alabiliyor. Ancak bu işlemi öğleden sonra yapanların baboratuvar sonuçları ertesi gün açıklanıyor. Acil işlemlerde bu sarkma da muayeneyi bir gün geciktiriyor.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

182’DEN RANDEVU ALSANIZ DA BEKLİYORSUNUZ

Bir başka vatandaş da bu sabah Samatya Devlet Hastanesi’nden İhbar Hattı’na ulaştı. Gönderdiği fotoğraflardan da görüleceği üzere poliklinikler tıklım tıklım dolu. Vatandaş “yoğunluktan doktorlar da hastalar da bezmiş durumda” diyor.

ASANSÖR BOZUK YAŞLILAR MERDİVENLERDE

“Bir de video çeker misiniz?” dediğimiz vatandaş, bozuk asansörü ve merdivenlerden inip çıkmaya çalışan hasta ve yaşlıları kaydetmiş. Sözcü’nün başlattığı “Vatandaş Haberciliği” ile halk İhbar Hattı ile kendi durumunu kendi haber yapıyor.

Özel hastanelerde acil servis oyunları İlginizi Çekebilir Özel hastanelerde acil servis oyunları

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...