Sözcü Plus Giriş

Vali, eski sevgilisini ormana götürüp dövdü

Kırklareli Valisi Çiftçi ve beraberindekilerin M.Ö adlı kadını ormanlık alana götürüp darp ettiği anın görüntüler ortaya çıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü aktardı

Güncellenme: 12:48, 08/02/2018
Vali, eski sevgilisini ormana götürüp dövdü

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’nin Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı M.Ö’yü, yanında bulunan kişilerle birlikte ormanlık alana götürüp darp etti.  İddiaya göre evli 3 çocuk babası Vali Orhan Çiftçi bir süre ilişki yaşadığı ve kavgalı olduğu M.Ö ile buluştu. Buluşmada Vali Çİftçi’nin yanında bulunanlar M.Ö.’yü darp etti. Daha sonra Çiftçi ve beraberindekiler talihsiz kadını ormanlık alana götürüp darp etti. Buluşma anının yer aldığı görüntüler ise bir iş yerinin kamerasına yansıdı.
BAKANLIKTAN AÇIKLAMA
İçişleri Bakanlığı, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’nin Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde Meltem Ö. ismindeki kadını kaçırıp ormanlık alanda dövdüğü iddiaları ile ilgili müfettiş görevlendirildiğini açıkladı.
İçişleri Bakanlığı tarafından olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, olayın yargıya intikal ettiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “Bugün bazı basın yayın organlarında Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi hakkında belirtilen ve yargıya intikal etmiş iddialar bakanlığımıza ulaşır ulaşmaz, 15.09.2017 tarihinden itibaren ivedi olarak Mülkiye Müfettişi görevlendirilerek gerekli araştırma-soruşturma başlatılmış olup, süreç devam etmektedir. Söz konusu haberde yer alan tarafların, karşılıklı olarak birbirleri hakkında hukuk ve ceza davaları açtıkları ve bu davaların da halen devam ettiği, bakanlığımızca yapılan soruşturma sonucuna göre gerekli idari işlemin gerçekleştirileceği hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
(DHA)

Yayınlanma Tarihi:12:01,