Sözcü Plus Giriş

Vali Şentürk’ten ‘zülfikarlı konuşmaya’ ilişkin açıklama: 40 yıldır bekliyordum

Yaş haddi nedeniyle emekliye ayrılan Kırşehir Vali Necati Şentürk, 17 Mart tarihinde zülfikarlı yaptığı konuşmayla bir anda Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Vali Şentürk dün kentteki veda yemeğinde o konuşmasını anlattı. Şentürk "İyi ki yapmışız. İyi ki söylemişim. 40 senedir bir şey bekliyordum. Şu İsrail'e bu Allah'ın düşmanlarına Türk'ün Müslümanların düşmanlarına bir çatsaydım diye bekliyordum." dedi.

07:29 -
Vali Şentürk’ten ‘zülfikarlı konuşmaya’ ilişkin açıklama: 40 yıldır bekliyordum

Yaş haddi nedeniyle emekliye ayrılan Vali Necati Şentürk için veda yemeği düzenlendi. Vali Şentürk, yemekte 17 Mart tarihinde zülfikarlı yaptığı konuşmaya ilişkin açıklamada bulundu.

Şentürk, “Bin 200 gencimizi 18 Mart gününden bir gün evvel, Çanakkale’ye gönderiyoruz. Valiliğin önüne otobüsler ve gençler dizilmişler, burada da bulunan arkadaşlardan birisi bana, ‘Vali bey şu çocuklara bir heyecan ver’ dedi. Heyecanla birlikte birden zülfikarı elimize aldık. Eğer o zülfikar olmasaydı benim konuşmam Türkiye’de bu kadar duyulmazdı. Ne dedik; Ya Allah, Bismillah, Allah’u Ekber, bunu defalarca söyledik. Gençlerle beraber söyledik. Gençler ise ‘Vali baba bizi Afrin’e gönder’ dediler. Çanakkaleye gönderiyoruz. Bizde inşallah dedik. Ben, Afrin’e gireceğiz. Menbiç’e gireceğiz. Şam’a da gireceğiz. Kudüs’e de gireceğiz dedik ve zülfikarın sesi İsrail’den geldi. İsrail korktu, basında görüyoruz. Türkiye Valisi hedef gösteriyor. dediler” diye konuştu.

FOTO:İHA - Vali Şentürk, veda yemeğinde ünlü konuşmasının detaylarını anlattı...

FOTO:İHA – Vali Şentürk, veda yemeğinde ünlü konuşmasının detaylarını anlattı…

“İyi ki yapmışız. İyi ki söylemişiz. 40 yıldır bekliyordum”

Yaşadığı zülfikarlı sesleniş anını anlatan Vali Şentürk, “İyi ki yapmışız. İyi ki söylemişim. 40 senedir bir şey bekliyordum. Şu İsrail’e bu Allah’ın düşmanlarına Türk’ün Müslümanların düşmanlarına bir çatsaydım diye bekliyordum. Niye, Osmanlıyı bu Yahudiler yıktılar. Yahudileri herkes biliyor tanıyor. Hiç alakası olmayan Müslüman toprakları üzerinde İsrail Devletini kurdular. Şimdi Kudüs’ü işgal ediyor. 10 binlerce Filistinlinin evini başına yıktı. Yarım milyon Filistinli yurtlarından oldu. 300 bin 400 bin insan öldürdü Yahudiler, ama ne hikmetse dünyanın sesi çıkmıyor. Niçin; ölen Yahudi değil ölen Hristiyan değil acaba 5-10 Hristiyan ölseydi tavırları böyle mi olurdu? Mesaj verdik. Ben konuştuğum sözden pişman olmam bunu televizyonların önünde de söyledim. Korkacağım şeyi söylemem. Söylediğim şeyden de korkmam. Biz Türk’üz korkusuz yaşarız” diye konuştu.
Veda yemeği, STK temsilcilerinin Vali Şentürk’e Kırşehir adına verilen hediye sunumları ile sona erdi. (İHA)

Son güncelleme: 07:34 30.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more