Valilik’ten ‘Atatürk heykeline saldırı’ açıklaması

Adana'da Valiliğinden, Çukurova Belediyesi önündeki Atatürk heykeline saldıran kişinin, Suriyeli olmadığını bildirildi. Ve ne yazık ki yapılan bu açıklama kimseyi şaşırtmadı. Neden mi?.. Çünkü maalesef genellikle Atatürk'e yönelik bu gibi saldırıları; Ulu Önder'in ve silah arkadaşlarının kanlarıyla kazandıkları bu vatan topraklarını miras bıraktıkları, 'bizzat Türk vatandaşlarının' yaptığını görüyoruz. Yapılan açıklamada da, "sosyal medya hesaplarında iddia edildiği gibi olayı gerçekleştiren şüphelinin, Suriye uyruklu değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu tespit edilmiştir" denildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada 12 Temmuz’da Atatürk heykeline saldıran şüphelinin Suriyeli olduğu ve gözaltına alınmadığı şeklindeki iddiaların yer aldığı belirtildi.

İddiaların gerçeği yansıtmadığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Atatürk heykeline saldırı olduğu bilgisi üzerine, olaya ilk müdahaleyi yapan belediye görevlilerinin hemen akabinde Adana İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı görevli personel, şahsı zor kullanmak suretiyle etkisiz hale getirmiş ve gözaltına almıştır. Bazı sosyal medya hesaplarında iddia edildiği gibi olayı gerçekleştiren şüphelinin Suriye uyruklu olmadığı tespit edilmiştir. Gözaltına alınan şüphelinin Mardin-Artuklu nüfusuna kayıtlı R. K. (37) olduğu belirlenmiştir. Şüpheli, işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmiştir.”

AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...