Sözcü Plus Giriş

Ve Özel Kuvvetler Afrin’e girdi! İlk görüntüler geldi…

Zeytin Dalı Harekatı'nın 58. gününde Özel Kuvvetler Afrin ilçe merkezine girdi. DHA'nın son dakika haberine göre; Afrin'e kentin güneydoğusundan giren ÖSO birlikleri de merkezde kontrolü sağladı. Reuters'a konuşan ÖSO temsilcisi, "Afrin merkezine girdik ve bazı bölgelerde kontrolü aldık" açıklamasını yaptı. İşte görüntüler...

08:52 -
Ve Özel Kuvvetler Afrin’e girdi! İlk görüntüler geldi…

Tamamen kuşatılmış durumda olan Afrin kent merkezine TSK'ya bağlı Özel Kuvvetler ve ÖSO birlikleri dün gece saatlerinde giriş yaptı. İlçe merkezinde devam eden operasyonlarda da ÖSO’nun kontrolü sağladığı bildirildi. Reuters’a açıklama yapan üst düzey ÖSO temsilcisi, “Afrin’in merkezine girdik ve bazı bölgeleri kontrolümüze aldık” ifadesini kullandı.

afrin-dha

PKK SİVİLLERİ KULLANIYOR

Terör uzmanı Abdullah Ağar CNN TURK'te yaptığı açıklamada, “PKK ve YPG sivilleri kullanmak istiyor. Bu nedenle TSK yavaş ilerliyor. Şehrin Güneydoğu hattında kontrollü giriş çıkışlara izin veriliyor, geçtiğimiz günlerde de on binlerce kişinin şehirden çıkmasına izin verilmişti.” dedi.

AKŞAM ÜZERİ HATAY'DAN TAKVİYE YAPILMIŞTI

Dün akşam üzeri sınırda yaşanan bir hareketlilik ile TSK'nın Afrin'deki kuşatma alanına takviye yaptığı anlaşılmıştı. Yapılan takviyenin ardından Afrin'e önce Özel Harekat Birlikleri girdi.

afrin1-dha

SİHA VE İHA'LAR AFRİN SEMALARINDA

Operasyonda yer kuvvetlerine destek olarak hava araçları da kullanılıyor.

afrin2-dha

Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ve diğer savaş uçaklarımız bölgeyi havadan bombalamaya başladı.

 

Son güncelleme: 10:24 30.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more