Sözcü Plus Giriş

Yabancı uyrukluların kabusu sahte polisler yakalandı

İstanbul’da kendilerine polis süsü vererek yabancı uyrukluların kâbusu haline gelen 4 kişilik çete çökertildi. Çetenin, evlerine gittikleri yabancı uyruklulara kendilerini polis olarak tanıttıktan sonra evdekilerin ellerini ve ayaklarını bağlayıp cep telefonlarını ve paralarını gasp ettiği ortaya çıktı. Biri devlet memuru 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

Tugay SADAY
15:49 -
Yabancı uyrukluların kabusu sahte polisler yakalandı

Beyoğlu ve Kağıthane'de, kendilerine polis süsü veren 4 kişilik çete yabancı uyruklu kişilerin kaldığı evlere akşam saatlerinde giderek evdekilerin ellerini ve ayaklarını bağladı. Bir süre evde arama yapan sahte polisler, buldukları para ve cep telefonlarını alarak kayıplara karıştı. Kendi imkânlarıyla ellerini ve ayaklarını çözen mağdurlar, gelenlerin polis olmadıklarını anlayarak soluğu polis merkezinde aldı.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENDİ

Şikayetleri değerlendiren İstanbul Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri yakalamak için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Polis kısa sürede şüphelilerin kimliklerini belirleyerek takip başlattı. Yapılan çalışmada, kendilerine polis süsü veren Aykut P., Selçuk D., Bayram Y. ve Serhat A. gözaltına alındı.

 

DEVLET MEMURU, GASP ŞÜPHELİSİ

Emniyete götürülen şüphelilerin yapılan sorgularında, Aykut P.'nin Çocuk Esirgeme Kurumları'nda yetiştikten sonra Milli Eğitim Müdürlüğü’nde devlet memuru olarak çalıştığı ortaya çıktı.

YILLARCA CEZAEVİNDE YATMIŞLAR

Sorguya alınanlardan Selçuk D.'nin gasp suçundan 14 yıl ve Bayram Y.'nin ise 15 yıl cezaevinde yattığı kısa bir süre önce tahliye edildiği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more