‘Yalaka basın bunu da yazın bir kenara’

Muharrem İnce, kendisine çok az yer veren medya kuruluşlarına sert sözlerle yüklendi. İnce, "Cumhurbaşkanı olduğumuz zaman o yalaka takımı bana da borazanlık yapmak isteyecekler ama yaptırmayacağım." diye konuştu.

Uşak’ta halka hitap eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce kendisine çok az yer veren medya kuruluşlarına yüklendi. Ziraat Bankası’nın Doğan Medya’nın satın alınması alınması aşamasında Demirören grubuna kredi vermesini eleştiren İnce, “100 bin çiftçiye 45’er bin lira vereceğine 1 kişiye 1 milyar dolar vermeye utanmadın mı?” diye sordu. Konuşmasında TRT’ye de yüklenen İnce, “Şimdi bakalım bu mitingi hangi kanal gösterecek. Özel kanallar bile TRT’den daha iyi. Biz medya derken medya emekçilerini kastetmiyoruz. Patronları ve kuklaları kastediyoruz.
Hepimiz elektrik faturalarında TRT payı ödemiyor muyuz, niye göstermiyorsun? Babanın çiftliği mi orası? TRT'ye hakkımız haram olsun mu? Boğazında kalsın mı TRT’nin? Onu da adam edeceğiz merak etmeyin. Öyle borazanlık yok. Allah’ın izni milletein isteğiyle cumhurbaşkanı olduğum zaman o yalaka takımı benim de borazanlığımı yapmak isteyecek. Ama şundan enin olun o yalaka takımına bana da borazanlık yaptırmayacağım. Adil olacaklar adil.” dedi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...