Sözcü Plus Giriş

Ramazan imsakiyesi: İl il iftar ve sahur vakitleri işte Diyanet 2018 imsakiyesi…

Onbir ayın sultanı Ramazan ayı geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı, sahur ve iftar vakitlerini duyurdu. Oruç ve namaz ibadetlerini yerine getirmek isteyen Yalovalılar ve Uşaklılar Müslümanlar sahur ve iftar vakitlerini internet üzerinden araştırıyor. Haberimizden Yalova, Uşak sahur ve iftar vakti ne zaman sorularının yanıtını öğrenebilirsiniz.

08:17 -
Ramazan imsakiyesi: İl il iftar ve sahur vakitleri işte Diyanet 2018 imsakiyesi…

İl il iftar vakitleri çizelgesi haberimizde. 2018 Ramazan ayına dünyanın her yanından Müslümanlar coşkuyla girdi. Dün ilk iftarını yaptığımız Ramazan ayına ait imsakiye aracını sizler için sayfamızda hazırladık. Aşağıdaki imsakiye aracıyla seçeceğiniz şehirde iftara kaç saat kaldığını, iftardan sonraki dakikalarda da sahura kaç saat kaldığını görebilirsiniz. İşte imsakiye aracı…

İL İL İFTAR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYIN

RAMAZANDA SIVI TÜKETİMİNE DİKKAT

Yaz aylarında tutulan uzun süreli oruçlarda en önemli şey susuzluktur. Bunlardan dolayı Ramazan’da sahurda yiyeceğimiz gıdaların bizim hem tok tutmasını isteriz hem de susatmayacak, su tüketimini artırmayacak besinler olsun isteriz.Bu sebeple Ramazan’da sahura kalktığımız zaman ne yapmalı ve neler yapmamalı inceledik. Sahurda çay içmekten vazgeçin. Çünkü çay diüretiktir yani idrara çıkmayı arttırır, vücuttan su atar.

Tuz oranı yüksek yiyeceklere dikkat edin. Salam, sosis, sucuk, tuzlu peynirler, pastırma ve zeytinden uzak durun.
Kızartmalar ve yağ oranı yüksek yiyecekler, patates kızartması, börekler, açmalar, köfteler, pilavlar, pizzalar gün içinde susuzluğunuzu çok arttırır.
Şekeri yüksek yiyecekler kan şekerinizi hızlı düşüreceği için daha çabuk acıkmanıza neden olur. O nedenle özellikle sahurda kek, kurabiye, tatlı, çikolata, bal, reçel türü yiyecekler yemeyin.
Ekmekten vazgeçmeyin. Sahurda yiyeceğiniz iki dilim tahıllı veya çavdar ekmeği ihtiyacınız olan karbonhidrata bire-bir çözümdür.
Eğer tansiyon probleminiz yoksa terleme ile vücuttan kaybedilen elektrolitleri yerine koymak için 1 şişe doğal maden suyu için.
Her sahurda en az 3 bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

2018 KADİR GECESİ

2018 Kadir Gecesi 10 Haziran 2018 Pazar günü. (Kadir gecesi Ramazan ayının son gününden birinde yer almaktadır. Tahmini gündür.)

14 Haziran 2018 Perşembe günü (Ramazan) arefe günüdür.

2018 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

15 Haziran 2018 Cuma günü Ramazan Bayramı 1. günü.

16 Haziran 2018 Cumartesi günü Ramazan Bayramı 2. günü.

17 Haziran 2018 Pazar günü Ramazan Bayramı 3. günü.

2018 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

20 Ağustos 2018 Pazartesi günü (Kurban) arefe günüdür.

21 Ağustos 2018 Salı günü Kurban Bayramı 1. günü.

22 Ağustos 2018 Çarşamba günü Kurban Bayramı. 2. günü.

23 Ağustos 2018 Perşembe günü Kurban Bayramı. 3. günü.

24 Ağustos 2018 Cuma günü Kurban Bayramı. 4. günü.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:03 17.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more