Sözcü Plus Giriş

Yalova’da, AKP’li başkana ihraç kararı!

AKP Yalova İl Disiplin Kurulu, Çınarcık İlçesi Teşvikiye Belde Belediye Başkanı Ahmet Meydan'ın hakkındaki 'yolsuzluk' iddiaları nedeniyle partiden ihracını uygun gördü. İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, "Karar, genel merkeze gönderildi. Nihai kararı genel merkezimiz verecek" dedi.

null
Güncellenme: 18:04, 05/02/2018
Yalova’da, AKP’li başkana ihraç kararı!

AKP Yalova İl Disiplin Kurulu, Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan hakkında, yolsuzluk iddiaları ile ilgili dosya hazırlayarak, partiden ihracını uygun gördü.

YALOVA İLİ ÇINARCIK İLÇESİ'NE BAĞLI TEŞVİKİYE BELDESİNİN BELDESİ BELEDİYE BAŞKANI AHMET MEYDAN AK PARTİ DİSİPLİN KURULU TARAFINDAN PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ.

YALOVA İLİ ÇINARCIK İLÇESİ’NE BAĞLI TEŞVİKİYE BELDESİNİN BELDESİ BELEDİYE BAŞKANI AHMET MEYDAN AK PARTİ DİSİPLİN KURULU TARAFINDAN PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ.

Konuyla ilgili açıklama yapan AKP İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Arap bir işadamı, dolandırıldığı iddiası ile genel merkezimize başvurmuş. Genel merkezimiz de konunun İl Disiplin Kurulu’nda görüşülmesini talep etmişti. İl Disiplin Kurulumuz konuyu araştırdı ve yaptığı toplantıda Ahmet Meydan’ın partiden ihracını uygun gördü. Alınan bu karar, AKP Genel Merkezi’ne gönderildi. Nihai kararı genel merkezimiz verecek” dedi.

resimid_4556061

Bu arada, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin de Teşvikiye Belediyesi’nde inceleme başlattıkları bildirildi. Başkan Ahmet Meydan ise partisinin bu süreçte zarar görmesini istemediğini belirterek, ilerleyen günlerde konuyla ilgili detaylı bir basın açıklaması yapacağını söyledi.

DHA

İlginizi ÇekebilirErdoğan bir istifa daha istedi!Erdoğan bir istifa daha istedi!İlginizi ÇekebilirÇorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü neden istifa etti? Muzaffer Külcü kimdir?Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü neden istifa etti? Muzaffer Külcü kimdir?
Yayınlanma Tarihi:17:40,