Yaralılar dehşet anını anlattı: Bir ses geldi, bir anda…

Tekirdağ Çorlu'daki tren kazasında yaralananlar, kazayla ilgili ayrıntıları paylaştı. Pembe Gülsem, "En sondan ikinci vagondaydım. Bir ses geldi bir anda sesten sonra bir şeyler oldu ben gözümü açtığımda yerde yatıyordum. Ondan sonra vagonların altından kendi imkanlarımızla çıkmaya çalıştık."dedi.

Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Gülsem, Çerkezköy’e çocuklarının yanına gitmek için Uzunköprü’den tren bindiğini söyledi.Bir anda seslerin gelmeye başlamasıyla herkesin panik olduğunu ifade eden Gülsem, “En sondan ikinci vagondaydım. Bir ses geldi bir anda sesten sonra bir şeyler oldu ben gözümü açtığımda yerde yatıyordum. Ondan sonra vagonların altından kendi imkanlarımızla çıkmaya çalıştık.Kendimize gelince etrafta çok ölü ve yaralılar olduğunu gördüm. Hepimizin psikolojisi bozuldu.” diye konuştu.

20180709_2_31349832_35438712_web

Gülsem, vagondan kendi imkanlarıyla çıktıklarını belirterek, “Hala kendime gelemedim. Vagonlardan çıkınca yürümek zorunda kaldık 200 metre dediler ama 2 kilometre yol yürüdük neredeyse. Ambulanslar gelemedi, kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde oldu kaza. Onların gelmesi imkansızdı zaten. Yol yoktu tarlalar hep çamurdu. Durumu ağır olmayanlar hep yürüyerek yola çıkmaya çalıştı. Yaklaşık bir saat bekledik. Yol olmaması nedeniyle gelemedi ekipler.” ifadelerini kullandı.

Vagondan çıktıktan sonra herkesin şokta olduğunu ve yardım için bir yerleri aradığını dile getiren Gülsem şunları kaydetti:

“Herkes birilerine ulaşıp yardım çağırmak istiyordu. Kendi imkanlarıyla çıkanlar ambulanslara doğru yürüyordu. Yola çıkınca oradan ambulansla Muratlı'ya oradan da Tekirdağ Devlet Hastanesine getirildim. Benim olduğum vagon tamamen doluydu diğer vagonlarda muhtemelen öyleydi. İnşallah çok ölen olmamıştır. Çünkü orada tam bir can pazarı yaşandı. Çok şükür ufak yaralarla biz atlattık Allah diğer yaralılarımızın yardımcısı olsun.”

Olay anını hatırlamayan 20 yaşındaki Emre Kocaağ, “Uyandığımda yerde yatıyordum. Ağrım var” diye konuştu.

Edirne Uzunköprü’den kızı ile Çerkezköy’e giden 47 yaşındaki Türkan Sar ise, “Gördüğüm kadarıyla tren hızlı gidiyordu. Tren birden bire fren yapınca hepimiz savrulduk tren içerisinde. Trenden arka vagon kopmuştu. Boş olanlar yardımcı oldu çıktık trenden. Bekledik bir süre gelen giden yok diye. Sonra köylüler motorlar bizi ambulanslara kadar getirdi” diye anlattı.

KÖYLÜLER YARDIM ETTİ

Yeğeni yaralanan Mikail Yiğit, kaza sonrasında hemen olay yerine gittiklerini, yaralılara köylülerin yardım ettiğini belirterek, “Mahşer kelimesi belki az kalır, insanın yaşamak istemeyeceği şeyler. İnanın şu anda hastanelerde insanların yüzde 90’ı kurtulmuşsa köylülerin traktörleriyle yaptıkları yardımlardan dolayıdır” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...