Yarışan otomobiller Filistinli iş adamının ölümüne neden oldu

Filistinli iş adamı Akram Kabha, Vatan Caddesi'nde 3 Mart günü, yarıştığı iddia edilen iki otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olayın yaşandığı caddeyi gören Plaka Tanıma Sistemi (PTS)'nin arızalı olması nedeniyle çarptıktan sonra kaçan otomobiller bulunamadı. Ailenin avukatı, araçların plakasını gören veya not eden kişilerin kendileriyle iletişime geçmelerini veya polise bildirmelerini istedi.

Yarışan otomobiller Filistinli iş adamının ölümüne neden oldu

Fatih Belediyesi önünde 3 Mart 2018 günü meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan evli ve dört çocuk babası Filistinli iş adamı Akram Kabha, ticaret yapmak üzere sıklıkla İstanbul’a geliyordu. Son gelişinde yaklaşık 3 ay İstanbul’da kalan Filistinli iş adamı, olay günü saat 23.05’te Vatan Caddesi’nden karşıya geçmek isterken iki otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Bir AVM’nin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, biri SEAT diğeri BMW marka olan iki otomobilin makas atarak hızla ilerlediği, SEAT marka otomobilin biraz sonra caddeden karşıya geçmeye çalışan Akram Kabha’ya çarparak havaya fırlattığı tespit edildi. Ancak, gece olması ve hızlı gitmeleri nedeniyle otomobillerin plakaları belirlenemedi.

 

OLAY GÜNÜ PLAKA TANIMA SİSTEMİ ÇALIŞMIYORDU

Ailenin avukatı, kaçan otomobillerin Plaka Tanıma Sistemi (PTS)’den belirlenmesi için Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne talepte bulundu. Emniyetten gönderilen yazılı cevapta, Vatan Caddesi Edirne istikametinde bulunan 3 adet PTS noktasının olay tarihinde arızalı oldukları bildirildi. Bunun üzerine söz konusu otomobillerin diğer taraftan da geçmiş olabileceği ihtimaline karşı buradaki PTS’nin incelenmesi istendi. Bu PTS’den şüpheli 10 araç tespit edildi.

ŞÜPHELİ 10 ARAÇ BELİRLENDİ, SÜRÜCÜLERİN İFADESİ ALINACAK…

Avukat Mehmet Fatih Yaşar, “10 araç plakası tespit edildi. Ama henüz bu araç sahiplerinin ifadeleri alınmadı. Neyin beklendiğini anlayabilmiş değiliz” diye konuştu.

OTOMOBİLLER YARIŞIYORDU

Görüntülerden araçların yarıştığı sonucuna vardıklarını belirten ailenin avukatı, ilk otomobilin çarpıp fırlattıktan sonra diğer otomobilin de Akram Kabha’ya çarptığını ve durmayarak olay yerinden kaçtığını söyledi.

“OLAYI GÖRENLER BİZE ULAŞSIN”

Olay sonrası bazı ihmallerin de yaşandığını, polis ve ambulansın olay yerine geç geldiğini iddia eden avukat Mehmet Fatih Yaşar, etkin bir soruşturma yürütülmesini istediklerini dile getirerek, “Olay yerinde o gün bulunan ve araçların plakasını gören veya not eden kişilerin bizimle ya da polisle iletişime geçmesini rica ediyoruz” ifadesinde bulundu. Filistin’den İstanbul’a gelen kardeş Munir Akram da, “Avukat beyle beraber karakola ve savcılığa gidiyoruz. Hiçbir gelişme yok. Ailesi, annesi, babası perişan haldeler. Türk hukuk sisteminden katillerin bulunup cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...