Yarısı kar, yarısı güneş! Yeni haftada hava nasıl olacak?

Son hava durumu gelişmelerine göre bugün yurdun doğusu için soğuk ve karlı hava uyarısı yapılırken yurdun batısı ise güneşli bir pazar günü yaşayacak. Akdeniz bölgesinde ise fırtına haberleri geliyor. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre en son hava durumu detayları...

Yarısı kar, yarısı güneş! Yeni haftada hava nasıl olacak?

Meteoroloji dört il için yaptığı son dakika uyarılarıyla kar yağışına dikkat çekti. Ağrı, Van, Bitlis, Hakkari çevrelerinde bugün etkili olacak kar yağışı sebebiyle kar kalınlığının 60 cm yüksekliğe kadar ulaşabileceği tahmin ediliyor. Yeni haftada ise pazartesiden itibaren haftanın ilerleyen günlerine kadar yurdun birçok bölgesinde yağış bekleniyor.

DOĞU’YA KAR AKDENİZ’E FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ağrı, Van, Bitlis, Hakkari dolaylarında, başlaması beklenen yağmur şeklindeki yağışların, bugün kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, rakımı yüksek ilçeleri ile akşam saatlerinde il merkezinde yoğun kar (30-60 cm) yağışı şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir, uyarısında bulundu.

Batı Akdeniz’de rüzgarın bugün ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, aynı gün (18.02.2018) sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Orta Akdeniz’de rüzgarın bugün ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (70-90km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, aynı gün (18.02.2018) öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

YENİ HAFTA GÜNEŞLE BAŞLIYOR

Pazartesi günü Iğdır hariç Türkiye’nin hiçbir şehrinde yağış beklenmiyor, yeni hafta güneşli bir havayla başlarken ilerleyen günlerde yağmurun yurdun büyük bölümünü etkilemesi bekleniyor.

hava-durumu-18-subat-haberleri

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...