Yeni sisteme geçiş günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Meclis'te yemin ederek resmen göreve başlayacak. Saray'da gerçekleştirilecek yemin töreninin detayları belli oldu.Beştepe'de Süvari Birliği'nin ve 101 pare top atışıyla karşılanacak Cumhurbaşkanı, 10 bine yakın davetliyi ağırlayacak.

Yeni sisteme geçiş günü


ÖNCE YEMİN TÖRENİ, ARDINDAN ANITKABİR

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 26 milyon 330 bin 823 oy ile kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yapılacak yemin töreninin ve Anıtkabir ziyaretinin ardından, Saray’da Süvari Birliği eşliğinde giriş yapacak ve mehter marşlarıyla karşılanacak.

Erdoğan’ın süvari birliğiyle Külliye’ye girişi sırasında 101 pare top atılışı yapılacak. Ayrıca hava, kara ve deniz komutanlıklarına bağlı ordu karargahlarında da 101’er pare top atışı gerçekleştirilecek.

SARAY’DA ÖZEL TÖREN

Saray’da, saat 18.00’de çok sayıda yabancı devlet, hükümet, meclis ve heyet başkanlarının yanı sıra Türkiye’nin tüm kesimlerini temsilen davet edilen hazirunun katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni yapılacak.

Bu törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, misafiri olan devlet, hükümet ve meclis başkanlarına akşam yemeği daveti verecek.

Aynı gece düzenlenecek basın toplantısıyla Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna ilan edilecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...