Sözcü Plus Giriş

Yılbaşı tatili 4 gün olacak mı? Gözler o günde 31 Aralık 2018 Pazartesi okullar tatil mi?

Yılbaşında tatili birleştirip 4 günlük tatil fırsatı yakalamak isteyenler için herhangi bir resmi açıklama yok. Yılın ilk günü 1 Ocak resmi tatil günü. Öncesinde de ne yarım gün ne de tam gün resmi tatil yok. Her yıl olduğu gibi bu yıl da hem çalışanlar hem de öğrenciler 1 gün tatil yapacak. 31 Aralık 2018 Pazartesi gününün resmi tatil olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

09:41 -
Yılbaşı tatili 4 gün olacak mı? Gözler o günde 31 Aralık 2018 Pazartesi okullar tatil mi?

31 Aralık Pazartesi yılbaşı tatili için büyük önem taşıyor. Tüm dünya yılbaşı kutlamalarına hazırlanıyor. Önem kazanan 2019 yılbaşı hangi güne denk gelecek, yılbaşında kaç gün tatil olacak sorusu tatil fırsatı kovalayanlar tarafından merakla araştırılıyor. Yılbaşı bu sene denk geldiği tarih itibariyle tatil için önemli bir fırsat sunuyor. İşte 31 Aralık’ta okullar tatil mi sorusunun cevabı ve yılbaşı tatili detayları…

31 ARALIK 2018’DE RESMİ TATİL YOK

2019'un ilk günü yani 1 Ocak Salı gününe denk geliyor. Yani vatandaşlar 31 Aralık Pazartesi gecesi yılbaşı kutlaması yapacak. Pazartesinin öncesinde hafta sonu tatili olduğu için tatilleri birleştirme imkanı olanlar birleştirme yapacak ancak resmi tatil ilan edilmesi beklenmiyor.

VATANDAŞIN YILBAŞI TERCİHİ: P.T.T.

Bu yıl 31 Aralık’ın pazartesi gününe denk gelmesiyle, dört gün tatil yapmak isteyenler şimdiden plan yapmaya başladı. Sahil kentleri ve kayak merkezleri başta olmak üzere bir çok tatil beldesinde oteller doldu. 2019’a eğlenerek girmek isteyen vatandaşların bir çoğu tatil hazırlığı yaparken kimi vatandaşlar ise “Bu yılbaşı da ‘PTT’ pijama, terlik, televizyon” formülünü uygulayacak.

Türkiye'nin sahil kentleri ve kayak merkezleri başta olmak üzere birçok tatil yöresinde yeni yıl heyecanı yaşanıyor. 2018'e ‘veda' 2019'a ise ‘merhaba' demeye hazırlanan binlerce tatilcinin yılbaşındaki adresi, sahil otelleri ile kayak merkezleri olacak.

Bu yılbaşının pazartesi gecesine denk gelmesi, okullar açıldığından bu yana tatil yapma fırsatı bulamayanlar için 4 günlük tatil fırsatı sunuyor. Yılbaşı rezervasyonları ise dolmak üzere. Ancak sokaktaki vatandaşlara sorduğumuz da ise durum biraz farklı. Fiyatların pahalılığından yakınan vatandaşların çoğu yılbaşını evde geçireceğini söylüyor.

Son güncelleme: android-time 13:45 27.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more