Sözcü Plus Giriş

Başbakan’dan İnce için ilk yorum

Başbakan Yıldırım, YSK önüne kurulan stantta açıklamalar yaptı. Bahçeli, ise tek kelime etmedi. Başbakan, Muharrem İnce'nin adaylığına ilişkin 'Hayırlı uğurlu olsun. Tabiki adaylar olacak herkes projelerini anlatacak' dedi.

11:02 -

Bahçeli ile birlikte yaklaşık 25 dakika kaldıkları YSK’nın çıkışında bir açıklama yapan Başbakan Yıldırım, “Tarihi bir gün yaşıyoruz. Türkiye'nin daha istikrarlı bir yönetim sistemi için çıktığımız bu yolda bir adımı hayırlısıyla atmış bulunuyoruz. 24 Haziran'da yapılacak seçimde AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın ortak adayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için YSK'ya başvurumuzu Sayın Devlet Bahçeli ve bendeniz biraz önce yaptık. Çarşamba günü MHP kendi grubunda bu yönde grup kararı almıştı, biz de AK Parti olarak Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı adayı göstermek üzere grup kararı aldık. Daha önce belirlediğimiz gibi yeni sistem, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, birbirine yakın, memleket ve millet için benzer fikirleri olan partilerin beraber hareket etmesine de imkan sağlıyor.

İnanıyoruz ki, bu durum siyaseti ve yönetimi daha da güçlü hale getirecektir. Biz bu seçime en sağlam çatı altında giriyoruz. Bizim çatımız millettir, bizim ittifakımız aziz milletimizdir. Bu ittifakın gerisinde Yenikapı ruhu vardır. Adayımızı belirlerken sadece ve sadece Türkiye'nin aydınlık geleceği ve milletimizin refahı, mutluluğu söz konusu olmuştur. Biz birbirine kaybettirmenin değil, topyekun Türkiye'nin kazanmasını esas alıyoruz. Adayımızı milletimizin işaret ettiği doğrultuda belirledik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olarak seçimlere katılacak. MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli ile aldığımız bu kararın ülkemiz, milletimiz, siyasi hayatımız ve adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

İNCE’NİN ADAYLIĞINA YORUM: HAYIRLI OLSUN

CHP’nin cumhurbaşkanı adayının Muharrem İnce olmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Yıldırım, “Hayırlı olsun. Bütün adaylar kendi projelerini antalacak meydanlarda. Milletimiz herkesi dinleyecek. Sonunda millet için en doğru kararı verecektir” dedi.

YSK’ye önce MHP Genel Başkanı Bahçeli, ardından da Başbakan Yıldırım geldi. Yıldırım ve Bahçeli’yi, YSK’ye gelişlerinde, Seçim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Murat Özeren, Özel Kalem Müdürü Halit Filiz, AK Parti’nin YSK temsilcisi Recep Özel, MHP’nin YSK temsilcisi Türker Ercan kapıda, YSK Başkanı Sadi Güven de bina içinde karşıladı.

İLGİLİ HABERMuharrem İnce'nin rekor kıran 4 konuşmasıMuharrem İnce'nin rekor kıran 4 konuşması
Son güncelleme: 14:54 04.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more