Sözcü Plus Giriş

Yılmaz Özdil’den dikkat çeken ‘Andımız’ açıklaması

Usta gazeteci ve köşe yazarı Yılmaz Özdil, katıldığı Halk Arenası programında 'Andımız' ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 'Andımızla ilgili tüm mesele Türk alerjisidir' diyen Özdil, Herkesin evladını 'Ne mutlu Türküm diyene' diyerek yetiştirmesini istedi.

Sozcu.com.tr
23:10 -

Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı olmasının yanı sıra, kitapları da satış rekorları kıran Yılmaz Özdil, Halk Arenası’nın konuğuydu. Gündeme dair konuları değerlendiren Özdil, AKP’nin okunmaması yönünde ısrarını sürdürdüğü ‘Andımız’a değindi.

İLGİLİ HABERUsta yazar Özdil'den Diyanet'e Atatürk tepkisiUsta yazar Özdil'den Diyanet'e Atatürk tepkisi

“TÜRK ALERJİSİ VAR”

‘Andımız’  ile ilgili tüm meselenin Türk alerjisi olduğunu vurgulayan Özdil, “Çünkü Cumhuriyetin temel taşı, ulus devlet kavramıdır. Bizim ‘Ne mutlu Türküm’ dememiz, Türk vatandaşlığı, Anayasal vatandaşlıktır, yurttaşı temsil eder. Herhangi bir etnik kökeni temsil etmez. Bunu bile bile niye itiraz ediyorsun? Çünkü; Türk alerjisi, çünkü bu ülkede özellikle son 15 senedir Japon olabilirsin, Fransız, Suriyeli, Filistinli olabilirsin ama Türk oldu mu problem oluyor. Alerji var, Türk alerjisi var. Neden? Çünkü ülkenin çimentosu. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyerek kuruldu bu ülke. Herkes evladını ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyerek yetiştirsin” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERYılmaz Özdil: Bir toplumu insanlıktan çıkarmaya çalışıyorlarYılmaz Özdil: Bir toplumu insanlıktan çıkarmaya çalışıyorlar

 

İLGİLİ HABERYoğun istek üzerine Yılmaz Özdil yine Halk Arenası'nda!Yoğun istek üzerine Yılmaz Özdil yine Halk Arenası'nda! basliksiz-2 12 10
Son güncelleme: 23:11 09.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more