Reklamsız Sözcü

Yine aynı skandal! Çanakkale’de İstiklal Marşı’nı değiştirdiler

Çanakkale’nin Biga İlçesinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Liseler Arası Bilgi Yarışması düzenlendi. Jüri sonuçları değerlendirmek için salondan ayrıldığından ise; barkovizyon ile salondaki izleyicilere slayt gösterisi izletildi. Slayt gösterisinde ise müzik İstiklal Marşı’nın ilahi şeklinde söylenmiş görüntüleri yayınlandı.

Sozcu.com.tr
15:14 -

Biga Belediyesi’nde görev alan personel ise çalınan İstiklal Marşı'nı fark ederek müdahalede bulundu, Biga Belediyesi personeli İstiklal Marşı'nın değişik bir versiyonunun çalınmasına izin vermezken; bu esnada salonda bulunan bir veli de durumu fark ederek İstiklal Marşı'nın salondaki dinletisini video olarak kayıt etti.

Salonda bir vatandaş duruma tepki göstererek: “Salonda çalınan şarkının İstiklal Marşı olduğunu fark eder etmez video olarak kayıt etmeye başlamıştım. Salonda çalınanın İstiklal Marşı olduğunu kimse fark etmediği için tepki de çıkmadı ama Biga Belediyesi personeli olduğunu öğrendiğim kişiler müdahale ederek ilahi şeklinde İstiklal Marşı'nın çalınmasına izin vermediler. Yaşanan olay tam bir skandaldır. Mehmet Akif Ersoy'un ruhuna, şehitlerimizin ruhuna saygısızlık yapılmıştır. Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bu skandala göz yuman herkesi kınıyorum” dedi.

Salonda bulunan yüzlerce öğrenci, öğretmen ve veliler ise çalınanın İstiklal Marşı olduğunu anlayamazken, duruma tepki gösterildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more