Yine kreş yine şiddet haberi! Samsun’daki kreşte çocuklara uygulanan şiddet kamerada

Samsun’un Çarşamba ilçesi Sungurlu Mahallesi'nde özel bir kreşte yaşanan ve küçük çocuklara uygulanan terlik ve tekmeli şiddet güvenlik kamerasına yansıdı. Böylece peş peşe gelen kreşte şiddet haberlerine bir yenisi daha eklenmiş oldu. İşte ayrıntılar...

Yine kreş yine şiddet haberi! Samsun’daki kreşte çocuklara uygulanan şiddet kamerada

Çarşamba ilçesi Sungurlu Mahallesi'ndeki özel bir kreşte öğrenim gören yaklaşık 35 minik öğrenciden bazıları, kreşte görevli öğretmenler tarafından terlik ve tekmeyle şiddete maruz kaldı.

 

Bir çocuğun ailesin “Kreşte öğretmen bizi dövüyor” demesinin ardından, ailenin polise bildirdiği ihbar üzerine kreşle ilgili soruşturma açıldı. Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, kreşe ait güvenlik kameraları inceleme altına alındı.

Polis güvenlik kameralarını incelediğinde kan donduran görüntüler buldu. Görüntülerde görevlilerin, yaşları 4 ila 6 arasında olan küçük çocuklara şiddet uyguladığını tespit eden ekipler, M.K.K, S.Ö., G.Ş. ve S.K. isimli öğretmenleri gözaltına aldı. Şiddetin uygulandığı kreş ise belediye yetkilileri tarafından evrak eksikliği tespit edilerek süresiz olarak kapatıldı.

Gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen öğretmenlerden G.Ş. ve S.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 2 öğretmen ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
(İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...