Sözcü Plus Giriş

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri bekleyişi sosyal medyada tepkiye dönüştü!

YKS tercih sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler Twitter üzerinde YKS tercih sonuçlarının açıklanmamasına olan tepkilerini paylaşımlarla duyurmaya başladı. YKS tercih sonuçlarının geç kaldığını belirten öğrenciler #tercihimiacikla etiketi altında paylaşımlarda bulundu. YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz netlik kazanmadı, fakat 31 Ağustos'a kadar açıklanması bekleniyor.

13:44 -
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri bekleyişi sosyal medyada tepkiye dönüştü!

Üniversite adayları YKS tercih sonuçlarıyla beraber hayatlarında yeni bir sayfa açacak. YKS tercih sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler Twitter’da paylaşımlar yapmaya başladı. Tercih sonuçlarının bir an önce açıklanmasını isteyen öğrenciler mizah dolu paylaşımlarla bu stres dolu süreci eğlenceli hale getirmeyi başardı

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversite kayıt tarihlerini belli olmasının ardından YKS yerleştirme sonuçları bekleyişi de sürüyor. Kayıtlar 3-7 Eylül tarihleri arasında yapılacağı için sonuçların Ağustos sonuna kadar açıklanması bekleniyor. Net bir tarih belli olmamakla birlikte 31 Ağustos'ta açıklanması bekleniyor.Tercihlerin açıklanmasından sonra kayıt işlemleri başlarken 2018 yılında üniversiteler ne zaman açılacak, sorusunu soranlar için YÖK'ten gelen açıklamaya göre resmi açılış tarihi 24 Eylül 2018. Üniversiteler bir hafta önceden veya bir hafta sonrasından eğitim-öğretim dönemini başlatıyor.

 

YKS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TWITTER PAYLAŞIMLARI

TERCİH SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK?

Yerleştirme Sonuçları “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

KAYITLARLA TERCİH SONUÇLARI ARASINDAKİ KISA SÜRE…

Üniversite hayatlarına başlayacak olan öğrenciler büyük bir heyecanla YKS tercih sonuçlarını bekliyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla öğrenciler kazandıkları okullara kayıt yaptırmaya başlayacak. YKS tercih sonuçlarının ÖSYM tarafından hangi tarihte açıklanacağı henüz belli olmadı. ÖSYM'nin ilan ettiği üniversite kayıt tarihleri YKS tercih sonuçları için önemli bir ipucu veriyor.

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencileri kayıt telaşı saracak ancak kayıtlara kısa süre kalması nedeniyle bazı öğrenciler bu konuda endişeli. Kayıtlara hazırlıksız yakalanmanın endişesini taşıyan öğrenciler YKS tercih sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyor.

Son güncelleme: 16:35 28.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more