Sözcü Plus Giriş

YSK Başkanı’ndan 100 bin imza açıklaması

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için gerekli 100 bin imza konusuna ilişkin, “100 bin imza ile ilgili çıkacak bir uyum yasasını bekliyoruz. Çeşitli ihtimallere göre biz hazırlığımızı yaptık” dedi.

Güncellenme: 03:18, 21/04/2018
YSK Başkanı’ndan 100 bin imza açıklaması

Güven, YSK'nın önünde basın mensuplarına 24 Haziran'da gerçekleşecek erken seçime ilişkin açıklama yaptı. “Yarından (bugün) itibaren vermemiz gereken kararları vereceğiz” diyen YSK Başkanı Güven, verdikleri kararları da kamuoyuna duyuracaklarını belirterek gerçekleşecek seçimin Türkiye ve millet için hayırlı olmasını diledi.

İlginizi ÇekebilirYSK'dan son dakika 'İYİ Parti belgesi' iddialarına yanıt!YSK'dan son dakika 'İYİ Parti belgesi' iddialarına yanıt!

“HAZIRLIĞIMIZI YAPTIK”

Erken seçimde cumhurbaşkanı adayı olabilmek için gerekli olan 100 bin imza konusuna ilişkin ise Güven, “100 bin imza ile ilgili çıkacak bir uyum yasasını bekliyoruz. Çeşitli ihtimallere göre biz hazırlığımızı yaptık. Meclisten çıkacak yasaya göre de genelgemizi hazırlayıp gereğini yapacağız” ifadelerini kullandı. ANKA

Yayınlanma Tarihi:23:19,