Sözcü Plus Giriş

YSK memur alımı başvuru formu: Yüksek Seçim Kurulu 549 personel alacak! İşte başvuru şartları…

YSK memur alımı başvuruları başladı. Yüksek Seçim Kurulu 549 personel alımı için başvuru formu yayımladı. Memur olmak isteyen adaylar ysk.gov.tr adresi üzerinden başvurularını yapabilecekler. İşte YSK başvuru formu ve memur alımı detayları...

09:26 -
YSK memur alımı başvuru formu: Yüksek Seçim Kurulu 549 personel alacak! İşte başvuru şartları…

YSK resmi internet sitesinde yayımlanan duyuru ile memur alımı yapacağını açıkladı. Memur olmak isteyen adayların 16 Mart tarihine kadar YSK resmi sitesi üzerindne başvuru formunu doldurup başvurularını tamamlaması gerekiyor. Haberimizden YSK memur alımı başvuru formuna ve şartlarına ulaşabilirsiniz.

YSK MEMUR ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

YSK memur alımıyla ilgili yaptığı duyuruyu internet sitesinden yayınladı. YSK memur alımı başvuruları 16 Mart'ta sonlanacak. Yüksek Seçim Kurulu Merkez ve Taşra Teşkilatına, 30/11/2017 tarihli ve 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 18/02/2018 tarihli ve 30336 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği kapsamında ekli listede sayısı, yeri ve unvanı belirtilen yerlere personel alınacaktır. Başvuru Tarihi: Başvurular 07/03/2018 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 16/03/2018 tarihinde mesai bitimi itibariyle (saat 17.00’de) sona erecektir.

Başvurular Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapılacaktır.

YSK memur alımı başvuruları için gereken forma aşağıdaki linkten ulaşabilir ve formu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

YSK MEMUR ALIMI BAŞVURU FORMU

Başvuru Şekli : Başvurular Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapılacaktır. Elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir adet başvuru yapabileceklerdir. Aynı adayın birden fazla kadro ve unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır. 2016 KPSS puanı ile merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar (Ataması yapılanlar veya yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayanlar) başvuramazlar. Söz konusu adayların atamaları yapılmayacaktır.

memur_16_9_1520007811

YSK MEMUR ALIMI FORM AÇIKLAMALARI

Açıklama

1) Bütün sorular tam ve açık olarak cevaplandırılacaktır.

2) Atama başvuru formunda adayın beyanı esas alınacaktır. (Adayın beyan ettiği adli sicil ve askerlik durumu bilgileri doğruluğu yetkili askeri ve adli mercilerden kurum tarafından teyit edilecektir.)

3) Atama başvuru formunda seçilen 2016 KPSS puan türü, başvuru sırasında ÖSYM Bilgi Servisinden kontrol edilerek sadece 70 ve üstü puanı olan başvurular kabul edilmektedir.

4) Gerçeğe aykırı bilgi verildiği ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir, bu kişiler haklarında Türk Ceza Kanunun ilgili hükümleri uygulanacaktır.

5) Zorunlu olmayan seçenekler seçildiğinde çift tıklayarak seçilmedi yapılabilir.(Örneğin Askerlik Durumu)

6) Başvuru sonunda verilecek başvuru no kaybedilmemelidir.

ysk-memur-alimi

YSK MEMUR ALIMI İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ…

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak

İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak

2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more