YSK seçmen sorgulama: Nerede oy kullanacağım? Seçmen listesi sorgulama işlemleri…

Erkene alınan seçimler için kısa bir süre kaldı ve vatandaşlar nerede oy kullanacağını merak ediyor. Seçmenler “Nerede oy kullanacağım?” sorusunun cevabını internet üzerinden araştırıyor. E-Devlet Kapısı ve Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi internet sitesinden nerede oy kullanacağınızı, seçmen kaydınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İşte YSK seçmen sorgulama detayları...

YSK seçmen sorgulama: Nerede oy kullanacağım? Seçmen listesi sorgulama işlemleri…

YSK seçmen listeleri yayınlandı ve seçmen listelerinin askıda kalacağı süre de dolmak üzere. Vatandaşlar “Nerede oy kullanacağım?” sorusunun cevabını internet üzerinden araştırıyor. Son sorgu tarihi 12 Mayıs. 22 Mayıs’ta ise seçmen kütükleri kesinleştirilecek ve oy kullanma yerleri açıklanacak.

YSK SEÇMEN SORGULAMA İŞLEMLERİ

E-Devlet Kapısı ve Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi internet sitesinden nerede oy kullanacağınızı, seçmen kaydınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İşte e-devlet seçmen kaydı sorgulama ekranı…

E-DEVLET SEÇMEN KAYDI SORGULAMA

YSK SEÇMEN KAYDI SORGULAMA

Nerede oy kullanacağım? 2018 YSK seçmen kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

ADRES DEĞİŞİKLİĞİNDE SON GÜN YARIN

Kritik seçim öncesi seçmenler de nerede oy kullanacağını merak edip seçmen sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar 2-12 Mayıs arasında gerekli değişik işlemleri için başvurabilecek.

SEÇİM YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Yurt İçi seçmen sorgulama yapmak için https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...