Sözcü Plus Giriş

Türkiye Afrin’e operasyon yaparken Yunan adasında dikkat çeken inşaat

Türkiye'nin hava ve kara harekatıyla Afrin'e operasyon düzenlediği saatlerde Yunanistan Kalalimnos Adası'nda inşaat çalışması yapılması dikkat çekti.

Güncellenme: 10:20, 22/01/2018
Türkiye Afrin’e operasyon yaparken Yunan adasında dikkat çeken inşaat

Bodrum’un Gümüşlük Mahallesi’ne 3.5 mil uzaklıktaki Kardak Kayalıkları’na balıkçıları ve sahil güvenlik botlarını sık sık göndererek gerginliğe neden olan Yunanistan’ın Kalalimnos Adası’nda bugün görülen hareketlilik dikkat çekti. Kardak’a yarım mil uzaklıktaki Kalalimnos Adası’na Leros ve İstanköy (Kos) Adası’ndan bu sabah roro gemisi ile kamyonlar getirildi.

Kamyonların kasasındaki inşaat malzemeleri adadaki askerler tarafından indirilerek inşaat çalışmalarına başlandı. Adaya 50 kadar asker de getirildi. Adanın Kardak tarafına bakan yönündeki gözetleme kulesinin hemen yanında yapılan inşaat çalışması DHA tarafından görüntülendi.

Adadaki inşaat çalışmasının ne amaçla yapıldığı merak konusu olurken, Leros Adası’ndan gelen Yunan savaş gemisinin Kalalimnos Adası önlerinde güvenlik önlemi alması dikkat çekti. Zaman zaman Kardak’a yaklaşmak isteyen Yunan savaş gemisine Türk Sahil Güvenlik botları engel oldu. Kardak’a yaklaşık 1 mil mesafade devriye gezen 313 no’lu Türk Sahil Güvenlik botu, Kalalimnos Adası’ndaki gelişmeleri bulunduğu yerden izledi.
Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)

İlginizi ÇekebilirSuriye'den Afrin ile ilgili ilk açıklama!Suriye'den Afrin ile ilgili ilk açıklama!

 

İlginizi ÇekebilirHulusi Akar'dan Afrin açıklaması: Yaralılarımız var Hulusi Akar'dan Afrin açıklaması: Yaralılarımız var

 

İlginizi ÇekebilirAfrin tam olarak nerede? Afrin neden önemli? Zeytin Dalı Harekatı gerçekleştirilen Afrin hakkında detaylar...Afrin tam olarak nerede? Afrin neden önemli? Zeytin Dalı Harekatı gerçekleştirilen Afrin hakkında detaylar...

 

Yayınlanma Tarihi:08:43,