Reklamsız Sözcü

Yurtta hava durumu nasıl? Meteorolojiden o illere yoğun kar yağışı uyarısı

2018'in ilk günlerinde vatandaşlar internet üzerinden hava durumu nasıl diye araştırma yapıyor. Hava sıcaklığı, Çarşamba gününden itibaren Batı kesimlerde biraz azalacak, ancak ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Öte yandan Erzurum, Kars ve Ardahan'a yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı. İşte 1 Ocak 2018 yurtta hava durumu...

17:33 -
Yurtta hava durumu nasıl? Meteorolojiden o illere yoğun kar yağışı uyarısı

2018 yılının ilk günlerinde hava durumu nasıl? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1 Ocak Pazartesi Türkiye genelinde hava durumu hakkında bilgi verdi. Türkiye genelinde hava durumu mevsim normallerinin üzerinde seyretmesine rağmen bazı illere kar yağışına karşı dikkatli olunması yönünde uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığıyağışla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgarın, genellikle batı ve kuzeybatı, güneydoğu kesimler ile zamanla kuzeybatı bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

hava-durumu

ANKARA: Başkent Ankara yeni yıla güneşli başladı ancak Ocak ayının ilk haftasında yağmur yağışı bekleniyor.  Hava sıcaklığı ise en düşük -1 en yüksek 10 derece olacak.

İSTANBUL: İstanbul da yeni yıla güneşli bir gün ile ‘Merhaba’ dedi. Ancak bu hafta yağmur yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığı en düşük 8 en yüksek 14 derece olacak.

İZMİR: İzmir yeni yıla yağmur yağışı ile başladı. Yağışların hafta boyunca devam etmesi bekleniyor. En düşük sıcaklık 6 en yüksek sıcaklık 15 derece olacak

ERZURUM: Erzurum yeni yılın ilk haftasında kar yağışını görecek. En düşük -5 en yüksek 3 derece sıcaklık olacak.

KARS: Kars’ta Salı günü kar yağışı bekleniyor. En düşük sıcaklık -6 derece en yüksek sıcaklık 1 derece olacak.

ARDAHAN: Ardahan’da Salı günü kar yağışı bekleniyor. En düşük sıcaklık -10 derece en yüksek sıcaklık 0 derece olacak.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more