Sözcü Plus Giriş

Zafer pozu verdi: 7 milyon TL!

Erzincan’da bir TIR'da narkotik dedektör köpeği ile yapılan aramada yaklaşık 7 milyon TL değerinde 30 kilogram uyuşturucu ele geçirildi.

null
Güncellenme: 22:28, 05/02/2018

Edinilen bilgiye göre, Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde uygulama yapan Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, B.K. (37) idaresindeki bir TIR’da narkotik köpeğiyle arama yaptı.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Aramada TIR’ın kokpit torpidosunun içerisine gizlenmiş yaklaşık 30 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi.

İlginizi ÇekebilirDedektör köpek küçük ev aletlerinde uyuşturucu bulduDedektör köpek küçük ev aletlerinde uyuşturucu buldu

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilen TIR’da incelemelerde bulunan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, “Ekiplerimizin yapmış olduğu analiz çalışması sonucu Erzurum yolu üzerindeki uygulama noktasında arkadaşlarımız 60 paket halinde ağırlığı 30 kilogram olan eroin maddesi olarak düşündüğümüz uyuşturucu ele geçirdiler. Geçen sene yaptığımız çalışmalar içerisinde 203 kilogram değişik zamanlarda uyuşturucu ele geçirmiştik. Bu senenin ilk uyuşturucu operasyonu. Bundan sonraki çalışmalarda arkadaşlarımız inşallah daha duyarlı bir şekilde bu çalışmalarına devam ederler. Mücadelemizi bu şekilde devam ettirip, terör örgütlerine yardım eden bu uyuşturucu baronlarına gereğini yapacağız” diye konuştu.

İlginizi ÇekebilirUyuşturucu baronunun evinden çıkanlar ağızları açık bıraktı!Uyuşturucu baronunun evinden çıkanlar ağızları açık bıraktı!

Piyasa değeri yaklaşık 7 milyon TL olan uyuşturucuları taşıyan TIR’ın İran'dan İstanbul'a gittiği öğrenildi. İçerisinde uyuşturucu yakalanan tırın şoförü B.K. hakkında ise adli işlem başlatıldı.  İHA

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Yayınlanma Tarihi:22:06,