Zehir tacirlerine şafak baskını

İstanbul Polisi kent genelinde önceden belirlenen birçok adrese uyuşturucu operasyonu gerçekleştirdi. Torbacı adı verilen sokak satıcılarına yönelik düzenlenen baskını SÖZCÜ ekibi de anbean takip etti. Geniş çaplı düzenlenen operasyonda arama yapılan adreslerde çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken, olayla ilgili 40 şüpheli gözaltına alındı.

Habip ATAM, Turgut ERAT, Kubilay ALTUĞ/SÖZCÜ

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Uyuşturucu satıcılarına karşı Mücadele veren Narkotik polisi, Gaziosmanpaşa, Eyüp ve Kağıthane’de uyuşturucu satan bazı şüphelileri belirledi. Çalışmaların ardından operasyon talimatı verildi. Operasyon için planlama yapan ekipler, gün ağarmadan harekete geçti. İstanbul Narkotik Polisi, Özel Hareket Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet ekipleri sabah saat 05.20’de Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünden hareket etti. Zırhlı araçlar ve sivil polisler, eş zamanlı olarak adreslere girdi. SÖZCÜ ekibinden Turgut Erat, Habip Atam ve Kubilay Altuğ’un anbean takip ettiği baskın adreslerinden biri de Gaziosmanpaşa, Yıldıztabya Mahallesi’ndeki 2 katlı bir bina oldu.

SÖZCÜ ekibi operasyonu anbean takip etti.

SÖZCÜ ekibi operasyonu dakika dakika takip etti.

Adrese ulaşan ekipler, evin etrafını sardı. Özel Hareket operasyon timi uzun namlulu silahlar ve saldırıya kalkan kullanarak evin önünde tedbir aldı. Ekiplerin zili çalarak “Aç polis” diye bağırmasına karşılık, şüphelilerin “Biraz bekleyin açamıyorum” demesi üzerine kapı koçbaşıyla kırılarak içeriye girildi. Elindeki arama kayıtlarını göstererek, şüphelileri yere yatıran polis 2 kişiyi gözaltına alındı. Polis adreste arama yaparken, üst kattan bir poşet atıldı. Poşeti atıldığı yerden alan polis, içerisinde satışa hazır çok sayıda bonzai paketi ele geçirdi. Evdeki aramalarda ise, tuvalette imha edilmeye çalışılan ve kullanılmış uyuşturucu kalıntıları buldu.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Ekipler uyuşturucu dolu poşeti attığı değerlendirilen üst kattaki evin de kapısını çaldı. Evdeki şüpheli gözaltına alındı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Kağıthane Telsizler Mahallesi’deki bir adrese de giden ekipler, Canan sokaktaki bir binanın ikinci katına girdi. Evde bulunan bir kişi ekipler tarafından gözaltına alındı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

MARKETTE PİTBUL CİNSİ KÖPEK BULUNDU

Narkotik ekiplerinin daha önceden belirlediği adresler tek tek arandı. Şüphelilere ait bir markete giren polisler içeride Pitbul cinsi köpekle karşılaştı. Dükkan sahibi gelip köpeği çıkardıktan sonra polis içeri girerek arama yaptı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

HASSAS TERAZİ VE TABANCA ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda uyuşturucu madde, uyuşturucu madde satışından elde edildiği belirlenen bir miktar para, bir adet tabanca, hassas terazi ve pompalı tüfeğe ait çok sayıda fişek ele geçirildi.

İstanbul çapında yapılan operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken 40 kişi gözaltına altına alındı.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...