‘Zeytin Dalı Harekatı’ şehidi Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar, Karabük’te toprağa verildi

TSK'nın Suriye'nin Afrin'de sürdürdüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'nın 19'uncu gününde şehit olan 22 yaşındaki Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın cenazesi, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. On binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Karabüklüler alana sığmadı. Havadan çekilen bir fotoğrafta ise kalabalığın tesadüfen oluşturduğu Türkiye silueti duygulandırdı.

‘Zeytin Dalı Harekatı’ şehidi Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar, Karabük’te toprağa verildi

Türkiye şehitlerine ağlıyor. Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar için Karabük Kent Meydanı’nda düzenlenen cenaze törenine, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Karabük Valisi Kemal Çeber, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AKP Karabük milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, İl Jandarma Komutanı Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, şehidin Tunceli’de komiser yardımcısı olarak görev yapan eşi Hafize Nur Akpınar, babası İsmail ve annesi Ülker ile kızkardeşi Beyza Akpınar ile gaziler, Kardemir Karabüksporlu futolcular, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Afrin'de son durum: Zeytin Dalı Harekatı'ndan son gelişmeler, öldürülen terörist sayısı 1028 oldu! İlginizi Çekebilir Afrin'de son durum: Zeytin Dalı Harekatı'ndan son gelişmeler, öldürülen terörist sayısı 1028 oldu!
Foto: DHA

Foto: DHA

ŞEHİDİN ÜNİFORMASINI GİYİNDİ

Hafize Nur Akpınar, törene üzerinde eşinin üniforması ile Beyza Akpınar ise ağabeyinin parkasıyla katıldı. Kalabalık sık sık ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganı attı. Törende şehidin eşi, annesi, babası ve kız kardeşi yan yana oturup birbirlerinin ellerinden tuttu. İl Müftüsü Halil Bektaş tarafından kıldırılan cenaze namazında Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, şehidin babasıyla yan yana saf tuttu.

Foto: DHA

Foto: DHA

VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ

Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın cenazesi vasiyet ettiği Safranbolu Şehir Mezarlığı’ndaki Şehitlikte toprağa verilmek üzere cenaze aracına götürüldüğü sırada şehidin ailesi Türk bayrağına sarılı tabuta sarılıp öptü.

Afrin'e giden askerin ailesinden otoyolda sürpriz İlginizi Çekebilir Afrin'e giden askerin ailesinden otoyolda sürpriz
Foto: DHA

Foto: DHA

Afrin şehidi dualarla son yolculuğuna uğurlandı İlginizi Çekebilir Afrin şehidi dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Anne Ülker Akpınar, şehidin cenazesi cenaze aracına götürülürken elini Türk bayrağına sarılı tabuttan ayırmadı. Şehit Ömer Bilal Akpınar’ın cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi. DHA

Foto: DHA

Foto: DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...