Zeytin Dalı Harekatı’nın 13’üncü gününde öldürülen terörist sayısı 811 oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 20 Ocak'ta saat 17.00'de 72 savaş uçağının havalanması ile başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'nda 13'üncü gününe girdi. TSK ve ÖSO birlikleri, Hatay ve Kilis'ten giriş yaptığı Afrin kırsalındaki köyler ile kritik Burseya Dağı'nı ele geçirdikten sonra yeni hedeflerine doğru ilerleyişini sürdürüyor. Operasyonda şimdiye kadar 811 terörist etkisiz hale getirildi.

Zeytin Dalı Harekatı’nın 13’üncü gününde öldürülen terörist sayısı 811 oldu

TSK’nın terör örgütlerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı tüm hızıyla sürüyor. 13’üncü gününe giren operasyonla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan açıklama yapıldı. Açıklamada Zeytin Dalı Harekatı’nda bugüne kadar etkisiz hala getirilen terörist sayısının 790 olduğunu bildirdi.

Zeytin Dalı Harekâtı'nda 12. gün! TSK: 712 terörist etkisiz hale getirildi İlginizi Çekebilir Zeytin Dalı Harekâtı'nda 12. gün! TSK: 712 terörist etkisiz hale getirildi
Foto: DHA

Foto: DHA

YPG'li teröristlerden kurtarılan Kastel Cindo köyü böyle görüntülendi İlginizi Çekebilir YPG'li teröristlerden kurtarılan Kastel Cindo köyü böyle görüntülendi

 

“PLANLANDIĞI ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR”

Açıklama şu bilgiler verildi: “Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 18 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 78 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 790 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.”

Foto: İHA

Foto: İHA

 GECE KİLİS VE HATAY’A 4 ROKET ATILDI

Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör örgütü mevzilerinden dün gece saatlerinde ateşlenen 2 roket, Kilis kent merkezine düştü. Roketlerden biri, Ekrem Çetin Mahallesi’nde bulunan Mehmet Baloğlu'na ait evin duvarına diğeri ise Barış Mahallesi’ndeki İbrahim Halil Almaz’a ait evin zeminindeki dükkana isabet etti. Roketin düştüğü anda ses duymadığını söyleyen Mehmet Baloğlu, “Eşim ve çocuklarım, yakınlarımın evindeydi. Ben de yalnız kalıyordum. Roket düştüğünü duymadım. Sabah fark edince de polise ihbarda bulundum. Can kaybımız yok. Sağlık osun” dedi. Roketli saldırıların yapıldığı yerlerde, polis tarafından sabah inceleme yapıldı.

Hatay’ın Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerine de dün gece terör örgütü mevzilerinden ateşlenen birer roket düştü. Roketler, boş araziye düşerken, ölen ya da yaralanan olmadı.

Erdoğan TÜGVA töreninde İlginizi Çekebilir Erdoğan TÜGVA töreninde
Foto: DHA

Foto: DHA

ERDOĞAN: BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDÜYORLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı’ya dün öğle saatlerinde yapılan roketli saldırıda yaşamını yitiren lise öğrencisi Fatma Avlar’ın babası Ahmet Avlar’ı telefonla arayıp, aileye sabır diledi. Terörle mücadelenin devam edeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile için gerekli her türlü desteğin sağlanacağını söyledi. saldırıdan yaralı kurtulan Avlar’ın diğer çocuğu Bilgey Avlar için de şifa dileyen Erdoğan, “Bu alçaklar, bunun bedelini çok ağır ödüyorlar, ödemeye de devam edecekler. Bunların hesabını sormadan, gazilerimizin şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız” dedi. 5 çocuk babası Ahmet Avlar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Vatanımız, milletimiz sağ olsun” diye karşılık verdi.

Son Dakika... Peş peşe Kilis ve Reyhanlı'ya roketli saldırılar İlginizi Çekebilir Son Dakika... Peş peşe Kilis ve Reyhanlı'ya roketli saldırılar

OPERASYONA DOMBRALI DESTEK

Suriye’nin Azez ilçesine bağlı Soran beldesinde toplanan Suriyeliler, ‘Zeytin Dalı Harekâtı’na destek verdi. Türkçe ve Arapça terörü lanetleyen pankartlar açan Suriyeliler, Halk Meclisi binasının duvarlarına da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını asıp Dombra şarkısıyla Türk askerleri ile ÖSO mensuplarına destek verdi.

Foto: DHA

Foto: DHA

BURSEYA DAĞI’NDA ÇATIŞMA İZLERİ DURUYOR

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Suriye topraklarına geçen gazetecilere, teröristlerden arındırılan Burseya Dağı’nın çevresi gezdirildi. ÖSO’nun güvenlik önlemi aldığı bölgede, PKK/YPG’li teröristlerin terk ettiği alanlardaki çatışmaların izleri halen duruyor.

Foto: DHA

Foto: DHA

KİLİS’E 2 ROKET DAHA ATILDI: 5 YARALI

Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki terör örgütü mevzilerinden saat 17.30 sıralarında peş peşe ateşlenen 2 roketten biri Kilis’in Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan tarihi bir handaki Erdoğan Aktaş’ın işlettiği restorana, diğeri ise Polatpaşa Mahallesi Ortaokul Caddesi’nde bulunan Vakıf İyigün’e ait eve isabet edip patladı. Patlamalarda evde 1, restoranda ise 4 kişi yaralandı. Yaralılar ihbarla bölgeye sevk edilen sağlık görevlileri tarafından ambulanslarla hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

KİLİS VALİSİ İNCELEME YAPTI

Roketin isabet ettiği restoranda, aralarında gazetecilerin de bulunduğu müşteriler, patlamada yükselen toz bulutu arasında kaldı. Olayın ardından Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan da restorana gidip inceleme yaptı. Burada gazetecilere açıklama yapan Vali Tekinarslan, 5 kişinin yaralandığını belirterek, “Sivillerin bulunduğu alana PKK’lı teröristlerin fırlattığı roket isabet etti. Basın mensubu arkadaşlarımız da bu sırada restoranda bulunuyormuş. Şu anda yaptığımız araştırmada 4 kişi restoranda yaralandı. İkinci bir roket de bir konuta isabet etti. Orada da 1 kişi yaralandı. Şu anda 5 yaralımız var. Bunlar 15- 20 kilometrelik menzilleri olan roketler. Geliş yerleri, hepsi tespit edildi. Anında karşılık verildi. Bunlar yok edilene kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

Foto: İHA

Foto: İHA

ROKETLERİN GELDİĞİ BÖLGE ATEŞ ALTINA ALINDI

Kilis’te saldırıların ardından, sınır hattında konuşlu topçu birlikleri, roketlerin atıldığı terör örgütü mevzilerini fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatarlarla ateş altına aldı. Terör örgütü mevzilerinin imha edildiği belirtildi.

REYHANLI'YA ATILAN ROKET MEZARLIĞA DÜŞTÜ

Türk Silahlı Kuvvvetleri'nin, Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattığı Suriye'nin Afrin bölgesinde teröristler tarafından atılan bir roket Gültepe Mahallesi'ndeki Reyhanlı Asri Mezarlığı'na düştü. Bir mezarlığa isabet eden roket çukur açtı. Saldırıda herhangi can kaybı ve yaralanma olmadı. Bölge sevk edilen ekipler olay yerinde inceleme başlattı.

Hatay’da Reyhanlı ilçesindeki asri mezarlığa roket düşmesinin ardından, saldırının düzenlendiği Afrin kırsalı, sınır birliklerinden yapılan obüs toplarıyla yoğun ateş altına alındı.

Foto: İHA

Foto: İHA

HAREKATA KONVOY DESTEĞİ

TSK tarafından yürütülen Afrin operasyonunda görev alan askerlere destek olmak amacıyla konvoy düzenledi. Düzenlenen konvoyda aralarında çocukların da bulunduğu vatandaşlar araçlarına bağladığı ve ellerinde taşıdığı Türk bayraklarıyla Kültürpark'tan başlayarak Bursa şehir merkezinde tur attı. Konvoyun geçtiği sırada çevrede bulunan diğer araç sahipleri de korna çalarak destek oldu.

Foto: İHA

Foto: İHA

AFRİN VE İDLİB’E 7 TIR YARDIM

İHH İnegöl öncülüğünde İnegöl'deki kurum ve kuruluşlar ile STK'ların katıldığı kampanyada toplanan gıda ve yaşam ürünlerinin bulunduğu 7 yardım TIR'ı dualarla Afrin ve İdlib'e gönderildi.

Foto: DHA

Foto: DHA

SURİYELİ ÇOCUKLARDAN RESİMLİ DESTEK

Adana’da yaşayan Suriyeli 106 çocuğun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek için yaptığı resimler sergilendi. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensubunu Türk bayrağını öperken, resmeden Sevin Muhammed’in çalışması büyük ilgi gördü.

Foto: Sözcü(Arşiv)

Foto: Sözcü(Arşiv)

TSK’DAN YENİ AÇIKLAMA: 811 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Aralıksız süren operasyonla ilgili TSK’dan akşam saatlerinde yeni bir açıklama geldi. 14 hedefin imha edildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 14 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 21 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 811 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.”

TSK'dan Afrin için son açıklama! O rakam 811'e yükseldi İlginizi Çekebilir TSK'dan Afrin için son açıklama! O rakam 811'e yükseldi