Sözcü Plus Giriş

TSK: İki çatışmada 7 asker yaralandı! Zeytin Dalı operasyonunda 27. gün…

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında, Afrin´in batısındaki 6 köy daha terör örgütü PKK/PYD´den arındırıldı. TSK'dan dün gece saat 22.00 sularında yapılan son dakika açıklamasında ise "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bugün iki ayrı çatışmada toplam yedi kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

null
Güncellenme: 12:20, 05/03/2018
TSK: İki çatışmada 7 asker yaralandı! Zeytin Dalı operasyonunda 27. gün…

‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında, Afrin´in teröristlerden temizlenerek, sınır güvenliğinin sağlanmasını hedefleyen TSK birlikleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, dün Racco ve Bülbül bölgesindeki çatışmaların ardından Duraklı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Divan Fevkani köylerinde kontrolü ele geçirdi. Çatışmaların ardından kontrolün sağlandığı köylerde, TSK güçleri tarafından tuzaklanan patlayıcı arama ve tarama çalışması başlatıldı.

Foto: İHA

Foto: İHA

İlginizi ÇekebilirAnkara'da o caddenin adı resmen Zeytin Dalı olduAnkara'da o caddenin adı resmen Zeytin Dalı oldu

CİNDERESİ’NDE PATLAMA

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Cinderesi bölgesinde teröristere yönelik operasyon düzenleyen güvenlik güçlerinin bulunduğu bölgede patlama meydana geldi. Yaralanan askerler bölgeden tahliye edilerek tedavi için Türkiye’ye getiriliyor.

Foto: DHA

Foto: DHA

7 ASKER YARALANDI

TSK’dan gece saat 22.00’da yapılan açıklamada ise “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bugün iki ayrı çatışmada toplam yedi kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz” denildi.

İlginizi ÇekebilirAlman meclisinden iki ayrı Afrin raporuAlman meclisinden iki ayrı Afrin raporu
Foto: İHA

Foto: İHA

TERÖR ÖRGÜTÜ MEVZİLERİ HAVADAN VURULDU

Suriye’nin Afrin kentine bağlı Raco beldesi kırsalındaki terör örgütü PKK/PYD-YPG mevzileri, insansız hava araçları tarafından belirlenip, koordinatları Türk Hava Kuvvetleri’ne bildirildi. Havalanan jetler, belirlenen mevziler ile teröristlerin barınma alanı olarak kullandıkları yerleri havadan ateş altına aldı. İmha edilen mevzilerdeki bazı teröristlerin etkisiz hale getirildiği belirtilirken, bölgeden yükselen alev ve yoğun duman, Kilis’ten de görüldü. Ajanslar

 

Yayınlanma Tarihi:14:00,