Ziya Selçuk kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk’u tanıyalım…

Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk oldu. Peki Ziya Selçuk kimdir, kaç yaşındadır? Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu eski Başkanıdır. Zeka kuramı ile ilgili olarak kitapları bulunmaktadır. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, sınıf öğretmenliği ana bilim dalında öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 21 Mart 2003 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı görevine gelmiştir ve 8 Mayıs 2008 tarihinde görevinden ayrılmıştır.

Ziya Selçuk kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk’u tanıyalım…

Ziya Selçuk kimdir? Memleketi neresidir? Kaç yaşında ve nerede doğmuştur? Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı da yapan Ziya Selçuk hakkında merak ettikleriniz ve akademik kariyerini haberimizde bulabilirsiniz…

ZİYA SELÇUK KİMDİR?

Prof. Dr. Ziya Selçuk, 1961 Ankara doğumlu. 2003-2008 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapan Selçuk, uzun yıllar Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevini yürüttü. Talim terbiye kurulu başkanı olduğu sırada müfredat değişikliği de yapan Selçuk, aynı zamanda maya okullarının da kurucusu.

Rehberlik, davranış gözlemi, iletişim, gelişim, öğrenme ve mizaç konularında çok sayıda araştırması bulunan Selçuk’un kitapları arasında ‘insan İlişkilerinde kendini açma’, ‘Gelişim ve öğrenme’, ‘Okul deneyimi ve uygulama’, ‘Dikkat eksikliği ve hiperaktif çocuklar’ ve ‘Sınıf içi rehberlik uygulamaları’ bulunuyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...