Reklamsız Sözcü

Kollarına o kimyasalı enjekte edince bu hale geldi

Synthol adı verilen kas büyütme yağını kullanarak kısa sürede şişen adam kollarının kesilmesi ihtimali ile karşı karşıya. İşte Rusya'da yaşayan 21 yaşındaki gencin ibret verecek hikayesi...

17:34 -
Kollarına o kimyasalı enjekte edince bu hale geldi

Rusya’da Kollarına Tehlikeli Kimyasal Enjekte Eden 21 Yaşındaki Vücut Geliştirme Sporcusu Kirill Tereshin, kol ön ve arka kaslarını şişirmek için kas içlerine yağ enjekte ediyor.

1

Hayatını böyle tehlikeye atan genç adamın kullandığı maddenin adı Synthol. Synthol adı verilen kas büyütme yağını, Alman bir kas geliştirmeci keşfetmişti fakat bu yağı kas içine vererek kasları şişirmenin tehlikelerine defalarca dikkat çekildi.

2

Bugüne kadar sadece 60 küsür paylaşımda bulunan Rus genç, Geçtiğimiz yaz askerden dönünce Synthol kullanmaya başladı. Synthol kullanmaya başladıktan 10 gün sonra kolları bu hale geldi.

3

İlginç kol kaslarıyla ünlenen 21 yaşındaki Kirill Tereshin’in ‘s_1_a_c_k_3_r’ adlı Instagram hesabının tam 39 bin takipçisi var.

4

Synthol’un kas yapamayan, işin kolayına kaçanlar tarafından kullanıldığı da biliniyor. Synthol maddesinin satışı ise; internet üzerinden yasa dışı yollardan yapılıyor. Maddenin içinde %85 yağ %15 alkol bulunuyor.

5

Kas içine enjekte edilen Synthol, kaslı görünmeyi sağlayan kocaman bir yağ balonu olsa bile, gerçek görüntüden çok farklı!

6

Mesela 21 yaşındaki Kirill’in bu tuhaf görünümlü kolları kas gücü olarak hemen hemen hiç güçlenmiş değiller.

8

Doktorlara göre bu madde emboli atmasına, sinilerin hasar görmesine, enfeksiyon, lipogranuloma, felç ya da kas içinde yağ bezesi oluşmasına sebep olabilir.

9

Neyse ki genç adam yaptığının bir hata olduğunu anladı ve geçtiğimiz gün hastaneye yattı. 21 yaşındaki Kirill Tereshin, koluna enjekte ettiği Synthol maddesinden kurtulmaya karar verdi.

10 11

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more