Sözcü Plus Giriş

2023 yılına kadar Formula 1’de olacaklar!

Pirelli, 2019 sezonu sonuna kadar geçerli mevcut sözleşmesinin yenilenmesiyle 2020’den 2023’e kadar dört yıl daha dünyanın en önemli motor sporları organizasyonlarından FIA - Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın Küresel Lastik Ortağı olmaya devam edecek.

Sozcu.com.tr
12:00 -
2023 yılına kadar Formula 1’de olacaklar!

Sporun halen gerektirdiği tüm girişimler konusunda mutabakata varan Formula 1 Yönetimi (FOM) ve Pirelli, ayrıca 2021'de yürürlüğe girmesi beklenen 18 inç lastikleri de içeren yeni teknik düzenlemeler için de birlikte çalışma taahhütlerini teyit ettiler.

1543219311_pirelli__2023___e_kadar_formula_1_____n_tedar__k____s___olacak__2_

Formula 1 Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Chase Carey şunları söyledi: “Pirelli, 2011 yılından bu yana Formula 1 için önemli ve değerli bir iş ortağı olmaya devam ederken yenilikçi ve en ileri teknolojili kabiliyetler sunma konusundaki liderliğini de sürdürüyor. Premium bir marka ve motor sporlarının küresel lideri olan Pirelli ile süregelen iş birliğimiz, F1 ile motor sporlarının en iyisini ve ötesini buluşturma isteğimizi kanıtlıyor. Formula 1 için böylesine kritik önem taşıyan bir bileşenin uzun vadeli, istikrarlı geleceğini garanti eden bu anlaşmaya varmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Formula 1 Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Chase Carey, FIA Başkanı Jean Todt ve Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO'su Marco Tronchetti Provera

Formula 1 Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Chase Carey, FIA Başkanı Jean Todt ve Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO'su Marco Tronchetti Provera

Jean Todt, FIA Başkanı ise şöyle konuştu: “Pirelli'nin bir dönem daha FIA – Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın resmi lastik tedarikçisi olmasından mutluluk duyuyorum. Bu sözleşme bize 2011'den bu yana edindiğimiz deneyimden yararlanma olanağı verecek. Lastik tedarikçisinin özellikle Formula 1'de ne kadar kritik ve zor bir rolü olduğunu biliyoruz.”

1543219301_pirelli__2023___e_kadar_formula_1_____n_tedar__k____s___olacak__3_

Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO'su Marco Tronchetti Provera da şu yorumda bulundu: “Pirelli ile Formula 1 iş birliğinin 2023 yılına kadar uzaması mükemmel bir haber. İlk Dünya Şampiyonası'nın koşulduğu 1950'de orada bulunan Pirelli, bu yeni sözleşmeyle yarışların modern çağında varlığını toplam 13 sezona uzatmış oluyor. Formula 1, motor sporlarının zirvesinde yer alıyor ve almaya devam edecek; dolayısıyla motor sporlarını en ileri teknolojik araştırma ve geliştirme laboratuvarı olarak tanımlayan Pirelli için mükemmel bir ortam yaratıyor. Formula 1; en yüksek performans, sürdürülebilirlik ve güvenlik standartlarını garanti eden ve dünyanın en arzu edilen prestij ve premium otomobillerinin donanımı olan Ultra Yüksek Performanslı yol lastiklerimizi sergilemek için de mükemmel bir vitrin sunuyor.”

Son güncelleme: 11:26 26.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more