Amerika da onları istemiyor!

Alman dergisi Wirtschaftswoche'nin haberine göre Trump, Macron ile yaptığı görüşmede Alman lüks otomobillerin Amerika'ya olan ithalatını engelleyebileceğini belirtti!

Amerika da onları istemiyor!

Reuters’ın Alman dergisi Wirtschaftswoche’dan aktardığı habere göre isim vermek istemeyen Avrupalı ve ABD’li diplomatlar bu konuyu doğruladı ve Trump, Nisan ayında Macron’a dış ticaret politikasında değişiklik yapmayacağını ve Mercedes-Benz araçların New York sokaklarında gezmesini engellemeyi amaçladığını ifade etti.

shutterstock_130964807-kopya

Trump yönetimi bu ay başında taşıt ithalatının Amerika’nın otomotiv sanayine ne kadar zarar verip vermediğini tespit etmek için çalışmaya başladı bile. Eğer ithalatın zararı varsa Mart ayında ithal çelik ve alümünyuma getirilen yüzde 25 ek gümrük vergisi ithal araçlara da eklenebilir. Eğer böyle bir ek vergi ithal araçlara eklenirse özellikle Alman markaların bu pazara araçlarını satmak için verdiği mücadele anlamsızlaşıyor. Ortalama bir hesap sonucunda ek gümrük vergisinin Alman üreticilere 4.5 milyar euro ek yük yaratıyor.

Geçen yıl Avrupalı markaların Amerika’ya olan ihracatı 6.2 milyar euro (7.3 milyar dolar) seviyesindeydi.

Loading...