Aston’un SUV modeli bu fabrikada üretilecek!

İngiliz spor otomobil üretcisi Aston Martin, lüks GT modellerini Gaydon'da üretiyor ama bundan önce Newport Pagnell'de üretiyordu. Şimdi ise Galler'deki yeni fabrikasında SUV modelini üretmeye başlayacak...

Aston’un SUV modeli bu fabrikada üretilecek!

SUV ürünlere olan ilginin artmasından sonra hacimli satışları olan markaların haricinde süper spor ve lüks otomobil üreticileri de bu pazardan pay almak istiyor. Önce Porsche adrından Lamborghini, Rolls-Royce, Bentley gibi markalarının SUV modellerinin ardından Aston Martin de SUV modelinin nerede üretileceğini açıkladı.

1802-aston-martin-st-athan-phase1-1200x800-kopya

Galler’in güneyinde kalan St. Athan bölgesinin fabrikaya dönüşümü 2016 yılından beridir devam ediyor, şu anda toplam üç bölümün ikincisi tamamlandı. Bu üs aslında Savunma Bakanlığına ait ancak bu dönüşümle birlikte Aston Martin’in DBX konseptinin ve ilk crossover modelinin üretim yeri olacak.

aston-martin-graduate-jobs-aston-martin-gaydon-manufacturing-kopya

Son fazın da tamamlanmasıyla birlikte 2019 yılının sonlarına doğru fabrika hazır olacak. Son fazda da yapılması gereken şey, otomobil üretimi için dönüştürülmüş olan üç hangarın ekipmanlarla donatılması…

aston-martin-st-athan_-2-news-kopya

Aston Martin CEO’su Andy Palmer, “St Athan’da yapılan üretim tesisinin katettiği ilerlemeden memnunuz. Ekip olarak iyi bir iş çıkarttılar ve ilk Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık etmek beni çok gururlandırdı. Galler uzun bir mühendislik geçmişine sahip ve kurulumuz Aston Martin’in gelişiminde önemli bir rol oynayacağından memnun” açıklamasını yaptı.

Loading...