Audi A6’nın görüntüsü Cenevre Otomobil Fuarı öncesi ortaya çıktı!

Audi markasının E segmenti üyesi olan A6, Cenevre Otomobil Fuarı'ndan önce fotoğrafların sızdırılmasıyla gün yüzüne çıktı.

Audi A6’nın görüntüsü Cenevre Otomobil Fuarı öncesi ortaya çıktı!

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanan A6’nın 8. jenerasyonu fuardan önce karşımıza çıktı. Otomobil klasikleşen Audi tasarım dilinin devamı olarak görünüyor. Özellikle ön kısımdan aracı gördüğünüzde tanıdık olan altıgen motor ızgarası hemen dikkatinizi çekiyor. Yeni A8 ile hayatımıza giren laser farlar yeni A6’daki yerini de almış.

audi-a6-2019-1600-01-kopya

Aracın yan profiline baktığınızda ise yüksek omuz çizgileri ve küçük kalan yan camlar A6’nın bir önceki versiyonundan da
tanıdık geliyor. Yeni A6’nın arka tarafına baktığınızda da stopların ortasından başlayan ve bagaj kapağında birleşen krom çıta, led teknolojili stoplar oldukça şık bir görünümde. Yeni servis edilen fotoğraflarda otomobilin motor durumunu belli eden yeni detaylarda gözden kaçmıyor.

audi-a6-2019-1600-05-kopya

Otomobilin ön konsoluna baktığınızda ise yeni A8’i andıran bir kabinle karşılaşıyorsunuz. Dokunmatik multimedya ve
iklimlendirme ünitesi ekranı aracın içine çok şık ve teknolojik bir hava katmış. 3 kollu direksiyon diğer Audi modellerinden
tanıdık. Virtual Cockpit diye adlandırılan ve tamamıyla lcd olan gösterge paneli de oldukça şık.

audi-a6-2019-1600-10-kopya

Motorlarına baktığımızda ise 3.0 TDi ve 3.0 TFSi motorlu versiyonları olacak. Bu iki motorda quattro diye adlandırılan dört tekerlekten çekiş özelliğiyle satın alınabilecek. Ek olarak aracın hibrit motorlu versiyonu da olacak.

audi-a6-2019-1600-06-kopya
Loading...