Bireysel araç kiralama sektörü hareketli

Turizm ile kader birliği yapan bireysel araç kiralama sektörü, tatil planlarını öne çeken tatilcilerden ilgi gördü. Hertz’in Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, 2018 yaz sezonunun sektör için başarılı dönem olacağını dile getiriyor.

Bireysel araç kiralama sektörü hareketli

Geçen sene çizdiği olumlu tablo ile 2018 yılı için hedef büyüten bireysel araç kiralama sektörü yaza olumlu bir giriş yaptı. Özellikle hava limanlarında bulunan şubelerde büyük bir yoğunluk olduğunu anlatan Nur Hidayetoğlu, “Yerli turist son iki yıldır bireysel araç kiralama sektörüne önemli bir ivme kazandırıyor. Sektör geçen sene yüzde yaklaşık 15 büyüdü. Bu sene bayram tatili sonrasında yaşanan kısa süreli durgunluk, seçimlerin ilk turda bitmesi ile yerini hareketli günlere bıraktı. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgesinde araç kiralamaları yüzde 30-35 aralığında arttı” dedi.

1532612946_hertzturkiye_gm_nurhidayetoglu__1_-kopya

Yaklaşan bayram tatilinin de sektöre ciddi bir ivme kazandıracağının altını çizen Hidayetoğlu, “Bayram tatilleri sektörümüz için oldukça verimli dönemler. Araçların büyük bir kısmı ‘Uç ve Kirala' yöntemiyle havalimanlarından kiralanıyor. Uçuş sonrası yapılan kiralamalar haricinde, şehir dışına araçla seyahat etmek isteyen kitleler de mevcut. Bu müşterilerimize şehir merkezlerindeki kiralama ofislerimizden hizmet veriyor olacağız. Bayram tatillerinde genellikle sektör yüzde 100 kapasite ile çalışıyor. Bu sene de beklentimiz bu yönde” dedi.

Loading...