BP’den hızlı şarj yatırımı!

BP, Tel-Aviv merkezli StoreDot firmasına 20 milyon dolarlık yatırım yaptı. Yatırımın sebebiyse ultra hızlı şarj...

BP’den hızlı şarj yatırımı!

StoreDot, bu hızlı şarj teknolojisini elektrik motorlu otomobillere uygulamak için çalışıyor. Elektrikli otomobilinizin şarjı bittiğinde pillerin dolumu bu sayede sizin uzun süreli olarak zamanınızı almayacak.

02-kopya

Flash Batteries diye adlandırılan bu yeni piller, 2019 yılının ilk aylarında kullanılacak gibi gözüküyor. BP Küresel Rafinaj ve Pazarlama Grubu CEO’su Tufan Erginbilgiç, “Bu durumun bizim ana stratejimiz olan elektrik konusu için attığımız en önemli adımlardan biri. StoreDot’un bize gösterdiği teknoloji, otomobil pillerine uygulanabilecek durumda ve önemli bir potansiyele sahip. Otomotiv sektörünün gidişatı göz önünde bulundurulduğunda bu değişime ayak uydurmak enerji akaryakıt şirketleri içinde büyük bir önem oluşturuyor” dedi.

tufan-erginbilgic-bp-1000x1000-kopya

Bu firma 60 milyon dolarlık bir yatırım da Daimler’in kamyon biriminden almıştı, hem de Eylül ayında. StoreDot, lityum iyon pillerini hem çevreyle uyumlu ve zararsız biçimde hem de araçlarda kullanıldığında uzun menzilli olarak üretiyor. Özellikle şuanda markanın ürettiği bataryalar bir aracı 500 km götürebilecek menzile sahip.

01-kopya
Loading...