Bu defa Tesla’nın işi zor!

California'nın Vastro Valley bölgesinde pazar gecesi gerçekleşen tek taraflı kazada, Model S sürücüsü hayatını kaybetti.

Bu defa Tesla’nın işi zor!

Trafik kazası sonucunda Alameda Şerif’i tarafından araçtan çıkarılan sürücünün hayatı ne yazık ki kurtarılamadı. Yetkililer aracın neden kontrolünün kaybedildiğini ve gölete uçtuğunu öğrenemediklerini açıkladı. Pazar akşamı kazayı duyan ev sahiplerinden biri 911’e haber verdi ve ekiplerin de bu durumdan haberi böyle oldu.

teslacrash-ca-kopya

California Highway Patrol yaptığı açıklamada : “Araç su içindeydi, ağaçlar ve batık durum oradan aracı almamızı zorlaştırdı.” Tesla’da konuyla ilgili açılamada bulundu. Marka tam olarak bu konuyu araştıracağını belirtti. Şuanda şoförün durumu ve aracın kazadan önceki durumuyla alakalı bir fikir sahibi olmanın imkansız olduğunu da eklediler.

teslacrash-ca2-kopya

Geçen haftalarda gerçekleşen Model S kazasıyla alakalı marka her hangi bir bilgiye ulaşamadıklarını belirtmişti. Bu kazayla alakalı da özellikle Amerikalı Tesla kullanıcıları Auto Pilot sisteminin akıbetinden haberdar olmak istiyor.

Loading...