Sözcü Plus Giriş

Bu sistemi kullananların lastik maliyetleri düşecek!

Continental, Almanya’nın Hannover kentinde 67’ncisi düzenlenen IAA Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı’nda ContiConnect dijital lastik izleme platformundaki son gelişmeleri duyurdu.

Sozcu.com.tr
11:47 -
Bu sistemi kullananların lastik maliyetleri düşecek!

Continental, Almanya'nın Hannover kentinde 67'ncisi düzenlenen IAA Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı'nda düzenlediği basın toplantısında, ContiConnect dijital lastik izleme platformundaki son gelişmeleri duyurdu.2019 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak olan ContiConnect Live, lastik sıcaklığı veya basıncıyla ilgili bir sorun olduğunda, araç yoldayken bile anında kamyon ve otobüs filolarının operatörlerine bilgi veriyor. Veri, ContiConnect™ Sürücü uygulamasıyla sunuculara ve web portalına aktarılıyor. Bu yılın sonuna kadar uygulama, başta sürücü kabini olmak üzere lastik bilgilerini Daimler Fleetboard ve Tomtom Telematics cihazlarının yanı sıra akıllı telefon ve tablet gibi diğer Android cihazlarda da gösterebilecek. Continental, Fuar'da ayrıca ContiConnect Live'ın yanı sıra 15 pazarda başarılı bir  şekilde lansmanı yapılan ve filo sahasında saha okuyucu istasyonu aracılığıyla çalışan ContiConnect Yard ürün portföyüyle ilgili son gelişmeleri de sundu.

1541173794_conticonnect_live_data

Sunumda, Continental Yönetim Kurulu üyesi ve Lastik Grubu Başkanı Nikolai Setzer, “ContiConnect Live, ticari araç lastikleri için dijital çözümlerimizi mevcut araç içi sistemlere ve ekranlara entegre ediyor. Böylece filo müşterileri, mevcut cihazları üzerinden dijital lastik yönetimine geçebilirler. Continental olarak, müşterilerimizin dijitalleşmeden daha çok yararlanmalarını ve lastik yönetiminde yepyeni bir verimlilik seviyesine ulaşmalarını artık mümkün hale getiriyoruz.” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more