Reklamsız Sözcü

Cebinizi sizden daha çok düşünüyorlar!

Son günlerdeki akaryakıt zamları tüketiciyi 'biz nasıl otomobile bineceğiz' sorusuyla karşı karşıya bırakıyor. Biz de sizler için akaryakıta bağlılığınızı en aza indirecek otomobilleri bir araya getirdik.

android-time 11:09
Cebinizi sizden daha çok düşünüyorlar!
Son günlerdeki akaryakıt zamları tüketiciyi 'biz nasıl otomobile bineceğiz' sorusuyla karşı karşıya bırakıyor. Biz de sizler için akaryakıta bağlılığınızı en aza indirecek otomobilleri bir araya getirdik.

1- BMW i3

Markanın kompozit malzemeden ürettiği, radikal tasarımlı ve tamamıyla elektrikli olan bu otomobili tam şarjla ülkemizde 180 km ve üzerinde mesafe katedebiliyor. Konforlu ve şık iç mekanı size bir BMW kullandığınızı hissettiriyor.

bmw-i3-2018-1600-04-kopya

2- Renault Zoe

İşte Renault markasının küçük elektrikli otomobili. Fransız markanın bu konu üzerindeki çalışmalarına önceden defalarca şahit olmuştuk bu otomobilde bu çalışmanın günümüzde satın alınabilir en güçlü örneği. Tam şarjla 400 km yol yapan bu otomobil İstanbul – Ankara arasını 20 tl’ye gitmenize imkan tanıyor.

renault-zoe-2017-1600-02-kopya

3- Jaguar I-Pace

Premium otomobil üreticisi İngiliz markanın ilk elektrikli otomobil modeli olma özelliğine sahip olan model I-Pace. Bir SUV gibi tasarlanan otomobil ülkemizde de satın alınabiliyor. Tamamen elektrik motorluya çalıştığı için şarj istasyonuna ihtiyacınız var… Araç tam dolu bataryalarıyla 480 km mesafe katedebiliyor. 200 beygir gücüne sahip iki elektrik motoru araca bu menzili sunuyor.

jaguar-i-pace-2019-1600-02-kopya

4- Hyundai Ioniq

Doğuştan hibrit sloganıyla ortaya çıkan Ioniq, aerodinamik tasarımı, DCT şanzımanı ve düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekmeyi başarıyor. Hem elektrik hem de benzin motoru bulunan otomobilin şarj işlemini ise kendi kendine yapması sizi priz arama derdinden kurtarıyor. Şehir içi trafiğinde 3.4 litre / 100 km gibi yakıt tüketim verisine sizi ulaştıran otomobil, benzinciler ile aranıza duvar örüyor.

hyundai-ioniq-2017-1600-10-kopya

5- Toyota Prius

Japon markanın alternatif yakıtla çalışan otomobil teknolojilerine ayırdığı vakti bilmeyen yoktur. Bunun en önemli örneklerinden biri olan Prius, ülkemizde 1.8 litrelik benzinli motorlu hibrit versiyonuyla satın alınabiliyor. 4.4 lt / 100 km gibi iddialı bir yakıt tüketimine sahip.

toyota-prius_prime-2017-1600-04-kopya

6- KIA Niro

Güney Koreli markanın hibrit teknolojili modeli olan Niro, aslına bakarsanız Hyundai Ioniq ile aynı sisteme sahip. İki araçta da yer alan 1.6 litrelik atmosferik motor var. Çift kavramalı şanzımanla kombine edilen güç üniteleri aracın daha lineer bir şekilde ilerlemesini sağlıyor. Niro yerden yüksek yapısı, yüksek donanımı ve ferah iç mekanıyla tüketiciyi etkiliyor bir de bu detaylara 3.9 lt / 100 km ortalama tüketim verisi eklenince…

kia-niro-2017-1600-05-kopya

7- Toyota C-HR

Radikal ve sportif tasarımı, teknolojik altyapısı ve akaryakıta az olan bağımlılığıyla Türkiye’de üretilen C-HR’a merhaba deyin. 1.8 litrelik benzinli motorla birlikte çalışan elektrik motoru araca her fırsatta destek olarak yakıt tüketim değerinizi minimum seviyede tutmaya çalışıyor. Otomobilin ortalama yakıt tüketim değeri 3.8 lt / 100 km! Ayrıca kendi kendini şarj edebildiği için nerede bu aracı şarj edeceğim derdiniz de olmuyor.

toyota-c-hr-2017-1600-07-kopya

8- Toyota Yaris Hybrid

Japon markanın B segmenti otomobili olan Yaris, seneler öncesinden bu teknolojiye kavuşmuştu. 1.5 litrelik benzinli motora ek olarak çalışan elektrik motoru yine kendi kendini şarj edebiliyor. Sürüş karakterinize göre sürekli devreye girip çıkan elektrik motoru Yaris’e ortalama 3.5 lt / 100 km civarında yakıt tüketimi sunmasını sağlıyor…

toyota-yaris-2017-1600-01-kopya

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:2512.04.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more