CUPRA resmen marka oldu!

SEAT'ın performanslı modellerine verdiği CUPRA ismi, marka oldu!

CUPRA resmen marka oldu!

CUPRA, SEAT'ın bağımsız bir markası olduğunu resmen açıkladı. CUPRA Formülü: Teklik, Zindelik ve Performans üçlemesiyle lanse ediliyor. CUPRA Ateca, yeni markanın piyasaya sürülecek ilk aracı olacak. CUPRA TCR ise yeni markanın ilk yarış otomobili olarak karşımıza çıkıyor.

SEAT'in her zaman sportifliğini en üst düzeyde ifade ettiği CUPRA, dünyadan otomobil meraklılarını büyüleyecek bir marka olmak için mücadele edecek. CUPRA, SEAT ile bağlantılı modeller geliştirmek ve bağımsız büyüme konusundaki kararlılığı ile yaratılmış olan bir marka. Bu hareketle, marka, Avrupa'da yaklaşık 260 seçilmiş SEAT bayisinde özel bir şekilde sunulacak.

CUPRA ATECA

Bu ailenin ilk modeli olan CUPRA Ateca, 2.0 TSI motoru 300 beygir güç (221 kW) sunuyor. Yeni Emisyon yasalarını yerine getirmek için yeni tasarlanmış Otto Partikül Filtresi Sistemi ile çalışan teknolojik olarak en gelişmiş motorlardan biri. Bu motor, daha gelişmiş, daha güçlü bir sesle birlikte geliyor ve aynı zamanda daha hızlı, pürüzsüz ve daha hassas değişikliklerle yeni geliştirilmiş bir 7 ileri DSG şanzıman ile donatıldı. Şanzımanın gelişimi, mükemmel performansı düşük yakıt tüketimi ve emisyon seviyeleri ile birleştirmek üzere değiştirildi. CUPRA Ateca, dünyadaki en güvenli, en gelişmiş entegre çekiş sistemlerinden biri olan 4Drive çekiş sistemi ile birlikte geliyor.

seat-ateca_cupra-2019-1600-02-kopya seat-ateca_cupra-2019-1600-03-kopya

CUPRA TCR

CUPRA TCR markanın ilk yarış otomobili olacak. 2018 sezonunda TCR serisinde resmen yarışacak. Yeni CUPRA TCR, normal CUPRA modeline farklı tamponlar, direksiyon simidi, kaput ve kepçe koltuklarıyla resmi ve sembolik bakır rengi ile ön ve arka kısımda yeni CUPRA logosunun yanı sıra uyarlanmış yeni bir ECU ile gelecek.

cupra_tcr001_hq-kopya cupra_tcr002_hq-kopya

SEAT Leon CUPRA R ST

Sergilenen CUPRA modellerine ek olarak, bir başka model de, SEAT Leon CUPRA R ST piyasaya sürülüyor. Bu kez, CUPRA R, sofistike, farklı ve yüksek performanslı bir ailenin üyelerini memnuniyetle karşılıyor. SEAT Leon CUPRA R ST, otomobilin ayırt edici tasarımı doğrultusunda bakır detaylarıyla göze çok farklı görünüyor. Araç, 2.0 TSI 300 beygir motor, 4Drive dört teker çekiş sistemi ve DSG şanzımanla birlikte ayrıca karbon fiber aerodinamik parçalar, duygusal egzos sesi, bakır alaşım jantlar ve performans frenleriyle donatılmış olacak. ST, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda gösterilecek.

seat_leonstr_cupra002_hq-kopya seat_leonstr_cupra005_hq-kopya

Gelecekteki projeler

Bu özel etkinlik için yeni marka CUPRA Ibiza ve CUPRA Arona ile yeni CUPRA dünyasının gücünü sergilemek için tasarım çalışmaları gerçekleştirdi. Bu otomobiller CUPRA serisinin bir parçası olarak henüz teyit edilmemiş olsalar da tasarım ve teknoloji açısından yeni markanın potansiyelini göstermek için güçlü tasarım çalışmaları ve CUPRA unsurlarını farklı segmentlere kadar genişletme imkânı sunuyorlar.

cupragelecek-kopya cupragelecek2-kopya
Loading...