Dizel motorlara bir veda daha mı?

Fiat markası binek araçlarında kullandığı dizel motorları 2022 yılından itibaren kullanmayacak!

Dizel motorlara bir veda daha mı?

Financial Times’ın haberine göre 1 Haziran 2018 yılında açıklanacak olan gelecek 4 yıllık planla alakalı söylentiler çıkmaya başladı. Bu söylentilerden en çok dikkat çekenlerden biri de Fiat markasının binek araçlarında dizel motor kullanmaktan vazgeçiyor olması!

eco-diesel-engine-700x340-kopya

Son yıllardaki dizel motor skandallarını düşündüğümüzde ve birden fazla markanın gelecek yıl planlarında dizel motorlara yer vermemesi Fiat’ında böyle bir karar alacağının doğruluğuna bizi yakınlaştırıyor.Grubun bünyesinde, Jeep, Ram, Dodge, Chrysler, Maserati, Alfa Romeo ve Fiat markaları bulunuyor. Markaların yöneticileri konuyla ilgili yorum yapmak istemediler.

istock_000002930953_full-kopya

Geçen yıl Toyota’nın yaptığı dizel motorlara son açıklamasının ardından Fiat’ta bu serüvene katılan bir marka oldu. Dizel motorlu araçlara gelen yeni CO2 düzenlemeleri ve Avrupa’daki satışların geçtiğimiz yıl yüzde 8 düşmesi dizel motora olan sempatinin azaldığı yönünde. Avrupalı üreticilerin dizel motorların gelişimi üzerine yapacağı yatırımı elektrikli otomobiller üzerine yapmayı daha cazip ve faydalı gördüğü de bu söylentiler arasında!

Loading...