Sözcü Plus Giriş

Efsane 45 yaşında!

İlk defa 1973 yılında ortaya çıkan Passat, o günden bu yana Volkswagen'in ürün gamındaki öneminden ziyade tüm dünyada önemli bir otomobil modeli olarak hayatına devam ediyor. Passat'dan ilk günden bugüne 29 milyon adet üretilmiş ve markanın en başarılı modelleri arasında!

Sozcu.com.tr
11:00 -
Efsane 45 yaşında!

İlk olarak 1973 yılında pazara sunulan ve günümüzde her kıtada satışı gerçekleştirilen Passat, 45 yılını kutluyor. Bugüne kadar sekiz farklı nesilde 29 milyondan fazla üretilen ve Volkswagen tarihindeki en başarılı modellerden biri olan Passat'ın evriminde yeni bir başarıya daha yaklaşılıyor; 2019 yılında Passat kendi segmentinde 30 milyon satış adedini aşan ilk model olacak.

Volkswagen Passat'ın üç jenerasyonu

Volkswagen Passat’ın üç jenerasyonu

İlk Passat modeli, iki veya dört kapılı bir hatchback sedan olarak, büyük bagaj kapağıyla önceki bütün Volkswagen modellerinden daha farklı bir tasarımda satışa sunuldu. 4190 mm uzunluğuyla, bugünkü T-Roc’tan biraz daha kısa olan ilk Passat modeli, geniş bir iç hacim sunuyordu. Model, 1974 yılında Passat Variant’ın lansmanının yapılmasıyla iç hacim konusunda daha da iddialı oldu.

Günümüzdeki en güncel B8 kasa kodlu Volkswagen Passat

Günümüzdeki en güncel B8 kasa kodlu Volkswagen Passat

Son nesliyle uzunluğu 4887 mm’ye ulaşan ve sahip olduğu üst sınıf özellikleri, yüksek kaliteli malzemeleri ile Passat, aynı zamanda otomobil mühendisliğindeki ilerlemelerin de aynası haline geldi. Bütün öncü teknolojik gelişmeler – ABS fren sisteminden modern, akıllı sürüş destek sistemlerine kadar– geçtiğimiz yıllarda Passat modellerinde yerini aldı. Hem aile, hem profesyonel hayatın ihtiyaçlarını karşılayan model yer aldığı segmentin en başarılı otomobili haline geldi.

İlk Passat-B1 ve Passat-B5

İlk Passat-B1 ve Passat-B5

45. yaşını kutlayan Passat bugün Sedan ve Variant olmak üzere iki farklı gövde tipi ve dizel / benzinli geniş motor ve donanım seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Son güncelleme: android-time 10:00 24.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more