Sözcü Plus Giriş

En küçük Volkswagen!

Alman otomotiv devi Volkswagen SUV ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Markanın birden fazla modelinde kullandığı MQB platformu üzerine inşaa edilen yeni mini SUV modeli T-Cross karşınızda.

Fatih TAN
Güncellenme: 12:06, 05/07/2018
En küçük Volkswagen!

T-Cross markanın yeni SUV formunun başlangıcı. Markanın ürün gamında bulunan SUV modellerine göz atacak olursanız T-Cross geçen yıl piyasaya çıkan T-Roc’tan daha küçük bir model olarak karşımıza çıkıyor. T-Cross, T-Roc, Tiguan, Touareg diye bu modelleri de sıralamak mümkün.

2-kopya

T-Cross VW çatısı altında bulunan Seat markasının Arona modeliyle aynı segmentte olacak. MQB A0 platformu iki modelde de ortak olarak kullanılacak. B-SUV segmentinde yer alan bu otomobil özellikle şehir içi kullanımı için boyutları ve iç hacmiyle kullanışlı olacağa benziyor. 4107 mm uzunluk ölçüsü de bunu vurguluyor, diyebiliriz.

3-kopya
Otomobil motor çeşitlerinde ise kullanıcısına 1.0 ve 1.5 litrelik TSI benzinli motor alternatifleri sunacak. Henüz belli olmamakla birlikte, son günlerdeki dizel motor yasakları ve cezalarından dolayı dizel motor alternatifi olmayacağa benziyor. T-Cross modeli, 2018 yılı sonbaharında kanlı ve canlı olarak karşımızda olacak.