En yeni ceviz kaplama!

Bentley’in özel tasarım bölümlerinden Mulliner; klasik ahşap kaplama üzerine, cevizin doğal, otantik deseninin sergileyen yeni bir cila uygulaması getirerek, müşterilerine yeni bir iç mekan seçeneği sunuyor.

En yeni ceviz kaplama!

Açık gözenekli Ceviz, Avrupa Cevizi ile Amerikan Cevizini bir araya getiren çok özel bir ağaç türünden elde ediliyor. Bentley'in İngiltere, Crewe'deki merkezinde elle uygulanan cila, büyük gözenekli yapıyı güçlendirerek ahşabın yoğun koyu rengini ortaya çıkarıyor. Sadece en iyi kalite ceviz kaplamanın seçilmesini sağlamak amacıyla özel olarak yetiştirilen ve Bentley ahşap uzmanlarının düzenli aralıklara ziyaret ettiği bu ağaçlar daha çok Kaliforniya'da bulunuyor. Kaplama, ağaç yumrusunun sadece dıştaki diri odun katmanıyla içteki öz arasında bulunan dokulu bölümünden dikkatle kesiliyor.

1-mullinerden-yeni-ceviz-kaplama-kopya

Ardından açık gözenekli Ceviz kaplama, hepsi toplam 0,1 mm kalınlığında olan, sadece üç ultra ince vernik tabakasıyla boyanıyor. Karşılaştırma yaparsak, Bentley'in parlak, pürüzsüz bir cilaya sahip olan High Gloss vernik kaplaması 0,5 mm kalınlığındadır. Her katman elle uygulanıyor ve uygulamalar arasında zımparalanarak verniğin, ahşabın doğal oluklarına yapışması sağlanıyor. Sonuçta mumlamaya benzer bir cila ortaya çıkarak, cevizin otantik, doğal rengini ve dokusunu mükemmel şekilde vurguluyor.

2-mullinerden-yeni-ceviz-kaplama-kopya

Bu yeni cila, Flying Spur, Bentayga ve Mulsanne modelleri için opsiyonel olarak sunuluyor.

3-mullinerden-yeni-ceviz-kaplama-kopya
Loading...